1. başında saatler geçirmenize sebep olan tır sürme simülasyonu. bunun online versiyonu da mevcut ki online versiyonu çok daha zevkli. gecenin bi vakti karanlık bi yolda ilerlerken karşıdan gelen bi tırın size selektör çakması veya korna çalması yüzünüzde bir tebessüm oluşturuyor.

  online modunu buradan indirebilirsiniz (http://truckersmp.com/en_US)
 2. 200 saatten fazla oynadığım ve daha fazla geliştirilmesi için çok dua ettiğim oyundur :)
 3. ets mükemmel bir oyun, gerçekten saatlerimi fark etmeden harcadığım nadir oyunlardan birisi. single player mod'u belli bir yerden sonra (2. 3. garajın alınması ve araçlarla-şöförlerle dolması) oyun bir yerde rutine bağlıyor, ki bu benim hızlı tüketici mizacımla alakalı da olabilir. doğu ve kuzey dlc'leri (downloadable content) oyundaki haritayı geliştirmekle beraber, daha fazla yeniliğin de habercisi gibi.

  multiplayer mod'unu denedim, keşke oyunun resmi yapımcıları işe el atsa ve oyun kendiliğinden multiplayer olsa. farming simulator 2015 gibi kendi bilgisayarınızdan host olarak arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz opsiyonlar sunsa. multiplayerda yüzlerce oyuncunun olduğu serverlarda iş yapmak pek kolay değil malesef. öncelikle resmi olmayan bir mod yüzünden yaşanan ufak tefek (!) sorunların üstesinden gelmeniz gerekiyor. benim başıma gelen sorun, ilk görev sonrasında hiç bir görevin listede görünmemesi idi. ancak öyle olması ve single player'dan devam etmem gayet isabetli olmuş çünkü oyun içerisinde artık para sorunu yaşamayan oyuncuların sırf troll'lük adına diğer oyuncuların araçlarına çarptığı ve kazançlarını engellediği yönünde tecrübeler var.
  kimbo
 4. şu ana kadar yapılmış en iyi tır simülasyonudur. özellikle direksiyon setiyle oynuyorsanız(ben logitech driving force gt ile oynuyorum) oyundan aldığınız zevk direkt on katına çıkabiliyor.

  ancak bu oyunun en çok göze çarpan kısmı ise yapımcıları, başka firmaların yaptığı çakallığa kaçmıyor. yani bir iki ufak güncelleme ve değişikliği size her sene ets 3, ets 4 vb... şeklinde satmaya çalışmıyorlar. aynı oyun üzerinde zaman zaman köklü değişiklikler ve iyileştirmeler yapıyorlar. ets 2'nin ilk çıktığı zaman ile şu anki hali arasında dağlar kadar fark olmasının sebebi de budur.

  gayrı-resmi multiplayer sürümü ise üstlenen ekibin insanüstü özverisi ve çabasına rağmen cidden hayal kırıklığı. bunun tek sebebi ise oyuncular. cheat engine kullanarak sınırsız para basan trollerin gelip kargo konteynırınıza yandan dalıp %80-90'lık hasarlar verdirmesi insana sinir krizi geçirtiyor. oyun saatiyle 10 saat çile çekip taşıdığınız yükü varış şehrinde böyle kaybetmek cidden sinir bozucu. trolleri raporlayıp ban'latabiliyorsunuz ama aynı adamların farklı bir id ile geri dönmesi fazla zaman almıyor.

  trollerin dışında bir de aptal olanlar var ki sayıları trollerden bile fazla. tek şeritli viraja girerken bir bakıyorsun, karşıdan davarın biri 110 ile viraja giriyor. haliye savrulup bodoslamasenin kamyona dalıyor. hasar %85, kargo %80... teslimattan alacağın paranın fazlası servise gidiyor, üstüne bir de hasar cezası yiyorsun. sol alt köşede herifin yazdığı "sorry". altındaki 30 tonluk aletin o virajı o hızda alamayacağını anlamamak için moron olmak gerekiyor ki bunların ekseriyeti zaten öyle. neyse, mp moduna sopa ile araçtan inme dlc'si gelirse içimiz en azından biraz soğur.

  son olarak oynayın, oynattırın efendim. şahane bir oyundur kendisi.
 5. bu oyunun öne çıktığı başka bir şey daha var ve o da şu; doğası. inanılmaz manzaralar var oyunda. resmen büyüleniyorsunuz.
 6. gecesi ayrı, gündüzü ayrı keyifli kafa dinlemek için birebir oyun
 7. gece 12-1 gibi kral fm eşliğinde çok da güzel oynanır. direksiyon seti de varsa içinizdeki tırcıyı dışarı çıkarmanıza yardımcı olur.