1. şu ana kadar yapılmış en iyi tır simülasyonudur. özellikle direksiyon setiyle oynuyorsanız(ben logitech driving force gt ile oynuyorum) oyundan aldığınız zevk direkt on katına çıkabiliyor.

    ancak bu oyunun en çok göze çarpan kısmı ise yapımcıları, başka firmaların yaptığı çakallığa kaçmıyor. yani bir iki ufak güncelleme ve değişikliği size her sene ets 3, ets 4 vb... şeklinde satmaya çalışmıyorlar. aynı oyun üzerinde zaman zaman köklü değişiklikler ve iyileştirmeler yapıyorlar. ets 2'nin ilk çıktığı zaman ile şu anki hali arasında dağlar kadar fark olmasının sebebi de budur.

    gayrı-resmi multiplayer sürümü ise üstlenen ekibin insanüstü özverisi ve çabasına rağmen cidden hayal kırıklığı. bunun tek sebebi ise oyuncular. cheat engine kullanarak sınırsız para basan trollerin gelip kargo konteynırınıza yandan dalıp %80-90'lık hasarlar verdirmesi insana sinir krizi geçirtiyor. oyun saatiyle 10 saat çile çekip taşıdığınız yükü varış şehrinde böyle kaybetmek cidden sinir bozucu. trolleri raporlayıp ban'latabiliyorsunuz ama aynı adamların farklı bir id ile geri dönmesi fazla zaman almıyor.

    trollerin dışında bir de aptal olanlar var ki sayıları trollerden bile fazla. tek şeritli viraja girerken bir bakıyorsun, karşıdan davarın biri 110 ile viraja giriyor. haliye savrulup bodoslamasenin kamyona dalıyor. hasar %85, kargo %80... teslimattan alacağın paranın fazlası servise gidiyor, üstüne bir de hasar cezası yiyorsun. sol alt köşede herifin yazdığı "sorry". altındaki 30 tonluk aletin o virajı o hızda alamayacağını anlamamak için moron olmak gerekiyor ki bunların ekseriyeti zaten öyle. neyse, mp moduna sopa ile araçtan inme dlc'si gelirse içimiz en azından biraz soğur.

    son olarak oynayın, oynattırın efendim. şahane bir oyundur kendisi.