• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar Ray Bradbury
eve dönüş - ray bradbury
bu hikâyeyi yazdığında yirmili yaşlarındadır bradbury, ancak alışıldık kalıpların dışına çıkan çizgisini çoktan oluşturmaya başlamıştır. şiirsel bir dille yazılan bu özgün hortlak hikâyesi sıradan insanı anlatır aslında. eve dönüş bradbury'nin kendi çocukluğundan izler taşır. kendisini sevgi dolu bir ailenin içinde bile uyumsuz, yabancı ve sıradışı hissettiği bir dönemin yansımasıdır belki de...

ray bradbury'nin kısa hikâyesi eve dönüş, ilk olarak 1946 yılında mademoiselle dergisinde yayımlandığından beri kelimenin tam anlamıyla bir cadılar bayramı klasiği olmuştur. bradbury'nin kendi çocukluğundan izler taşıyan bu hikâye, cadılar bayramı arifesinde bir araya gelen devasa bir hortlak ailesinin onlara hiç benzemeyen çocuğunun öyküsüdür.
  1. "normal" olmak nedir? her zaman iyi midir? eğer çevremizdeki herkes anormalse ve tek normal olan bizsek, aslında bu bizi mi anormal yapar?

    bu muhteşem hortlak hikayesini ray bradbury yazmış, dave mckean resimlemiş. daha ne olsun?

    kendi alanlarının en iyilerinden iki isimin bir araya getirildiği bu baskı bence kesinlikle kitaplıkta bulunması gereken bir eser.