1. hayatı boyunca ki hayata geleli kaç yıl geçmiş olduğu mühim olmaksızın türlü şekillerde tacize mağruz kalmış kadın olabilir. otobüste, okulda, sokakta, düğünde dernekte, iş yerinde, hastanede, bilet kuyruğunda, pazar alışverişinde. yani ne kadar mekan varsa erkeğin de olabildiği o kadar genişletebiliriz. ayrıca bu kadın tanıdığı tanımadığı sayısız psikopatın haricinde manyak bir kocaya da sahip olabilir. çünkü yüz verirsen yapar tabi, onu giyersen olur tabi, yalnız gidersen eder tabi şeklinde çoğaltılabileceğimiz tepkilerle çok kez suçlanmış olabilir. kadının derdi kocam var kapalıyız'dan başka bişey ama...
  neyse o gemi bir gün gelecek.
 2. pek haksiz sayilmayan kadin.

  her gun haberlerde neler neler goruyoruz, onu da gec cevremizde de oluyor. sanki evli olmayinca asilmak serbest gibi bir hava olusuyor. bunu engellemek icin en guzel yolu uygulamaktadirlar.

  ancak her firsatta yapmalari da biraz karakterlerinden kaynaklaniyor olabilir. bekar hemcinslerine nazire yapmak icin vs.
 3. doğru yapan kadındır.

  erkekler olarak şehvet hep peşimizde. bir kadının evli olduğunu vurgulaması araya güzel bir duvar örüyor ve erkeklerin ona yürümesine set oluyor.
 4. durumu göre olması gereken veya iğreti durabilecek mevzular vardır.

  olması gerekenden başlayalım, türk erkeğini ortalamaya vurduğumuz zaman kadınlara bakış açımız belli. kadına yavşamayı kendine hak gören tecavüzcülerin kol gezdiği, sinsi sinsi yavşayan tiplerin olduğu bir ülkede kadınların 'evliyim' diye üstüne basa basa birşeyleri belli etmesi gayet normaldir. bir nevi kendini koruma altına alır haklı olarak.

  diğer iğreti duran kadın tipinde ise, kendi başına bir şey becerememiş, hayattaki başarısını evlilik üzerine kurmuş kadınlarımız da mevcuttur. bunlarla ilgili çok yorumda bulunmak istemedim açıkçası ama pek sevimli oldukları söylenemez.

  o yüzden duruma göre değerlendirmek lazım bunu normalde karşılayabilirsin veya sana iğreti gelecek şekilde de olabilir.
 5. iki şekilde ifade edilebilir bence, 1. olarak kendine güvenmeyen kadındır. karşısında ki insana ben evliyim bana yaklaşma yanlış bir şey yapmak istemiyorum sinyalleri verebilir. 2. olarak ise kocasına ciddi anlamda aşıktır ve herkese benim kocam var, bakın işte benim kocam diye yollarda dolanan bir meftun olabilir.
 6. sürekli yaptığı bir şey değilse rahatsızlık vermeyecek kişidir.
  verilen örneklerin hepsini aynı kişi, sürekli yapıyorsa evet rahatsız edebilir. ''gözüme mi sokmaya çalışıyor, amacı nedir? '' diye düşünebilir insan. ancak biriyle muhabbet ederken ''birazdan arkadaşım gelecek, birlikte yemeğe gitcez.'' demek ne kadar normalse aynı cümleyi eşim gelecek şeklinde kurması da o kadar normal. çünkü insanlar hayatlarında olan şeyleri birbirleriyle paylaşırlar, böylece samimiyetleri artar. tam tersi şekilde kadın cümlelere eşini eklemiyorsa, ve daha sonrasında kadının evli olduğu öğrenilirse ''neden hiç bahsetmiyor, bak geçen almaya gelen de eşiymiş.'' şeklinde dedikodu alır başını gider. çünkü kadın her şekilde suçlu olmalı.
  demem o ki inatla gözünüze sokmaya çalışmıyorsa, sizle iletişim kurmaya çalışan normal bir kadın olabilir.
 7. yine kadın taraflı bakarak cinsi bir ayrıma sapmadan bahsedeceğim konudan. günümüz şartlarında pek çoğumuz farkında olmasa da evlilik kurumuna dahil olmak önemli bir sınıf atlama aracı. bunu hangi yolla yaptığınızın bir anlamı yok inanın. ister rüküş olun, ister peş parasız, ister gönüllü olun, ister olmayın.. evlilik statüsünü elde ediyor olmak toplum içinde her açıdan ayrıcalık ihtiva ediyor, bu bir gerçek. neden bu kadar mana yüklendiğini bilmiyorum ama, karşılıklı evlenmek isteyen insanların bir araya gelme olasılıkları günden güne azaldıkça sanırım böyle bir otorite belirlenmiş oluyor.

  bu sebepledir ki zaten pek çok evliliğin de bilinçli yapıldığını düşünmüyorum. tamamiyle statü elde etme amaçlı. gerçekten birbirini seven ve her koşulda beraber olmak adına bir araya gelen çiftlerin sayısı çok çok azdır. bunu nasıl mı biliyoruz, boşanma oranlarındaki artıştan.

  hal böyleyken de kadın kadına, kadın erkeğe, ya da erkek erkeğe bunu bir ego göstergesi olarak her fırsatta sunuyor. hepinizin başına geliyordur. ayrıca başka açıdan bakarsak da birinin sürekli olarak vurgu yaptığı yerde dengeye getirmek istediği bir mevzu da yaşanabilir. kadın kocasıyla mutlu da olmayabilir. o kadar fazla örneği var ki bunun... ile de karşısındaki adamın potansiyel sapık olduğunu vurgulamak adına demiyor da olabilir yani.
 8. benim de dahil olduğum kadın profilidir. bu tanımı yaparken de evli olduğumu vurguladım fark ettiyseniz. (bkz: combo nedir nasıl yapılır)

  tabii ki kimsenin gözüne soka soka, zırt pırt ben evliyim diyerek yapmıyorum. ama şöyle bir şey var ki hepimiz biliyoruz bunu, insanlar karşındaki insanın flört edip etmediğini çeşitli hareketlerinden anlarlar. böyle durumlarda bir şekilde belirtmeniz gerekir ki ne karşınızdaki utansın ne de siz huzursuzluk yaşayın.

  flört işareti olmasa da belirtebilir, hiç böyle diyaloglar yaşamak istemiyordur belki. evli olduğumu belirteyim de rahat rahat gerilmeden konuşayım diye düşünüyordur. neden evli olduğunu vurgulayan kadın, erkeği sapık olarak düşünsün ki illa? bu düşüncede bir kadın düşmanlığı seziyorum.

  sürekli kocasından bahseden 'kocişim'ciler ise bambaşka bir güruh. ama unutulmamalıdır ki o kadınlar ne yazık ki bazı çirkin zihniyetlerin ürünüdür.
 9. zina uğruna onurunu, sözünü, ahiretini satan adamların dünyasında en doğrusunu yapan kadındır.
 10. ya napıcaktı? buyur kardeş sen yavşa sıkıntı olursa kocamın olduğunu söylerim geri çekilirsin mi deseydi? en baştan adam ol ayağını denk al diyor işte.helal olsun.iyice bokunu çıkarttınız bazı şeylerin..