facebook - youreads

 1. bir ara facebook hesabi olmayani dovuyorlardi neredeyse.
  -aaa facebook kullanmiyor musun?
  -bak kesin kaydol.
  -ilkokul arkadasini bile bulabiliyorsun orda.

  kimse de demiyor; ilkokul arkadasim matah biri olsa zaten kaybetmezdim ki simdi bulayim!
  neyse bari whatsapp diye birsey cikti da artik aa whatsapp'in yok mu diye de dovebiliyorlar. yesillik oluyor.

  (bkz: facebook twitter whatsapp kullanmayan insan)
 2. çevrenizdeki kültürlü, bilgili takılan, "sorgulamayan halkı" eleştiren insanların aslında ne kadar geri zekalı olduklarını anlayabileceğiniz platform. tabi normalde aptal olup sosyal medyada zeka küpü olanlar da yok değil ama birinci durum favorim.
  güncel sayılabilecek bir örnek vereyim. atatürk havaalanındaki canlı bomba olayından(*:allah bir daha göstermesin) sonra feyse bir caps düştü. bir tarafta türkiyenin en taraflı gazetelerinden sabah, diğer tarafta bir alman gazetesi. capste yazan yazı da "bakın alman gazetesi haberi manşetten vermiş, sabah gazetesi vermemiş ne kadar da taraflı bir gazete." tamam sabah'ı hepimiz biliyoruz zaten de, o "sorgulamayan halkı sorgulayan" dostum niye sen zahmet edip resmi paylaşmadan biraz daha yakından bakıp sabah'ın olaydan bir gün önceki manşetiymiş, ben bu numaraları yer miyim demiyorsun, çünkü yiyorsun değil mi?
 3. rize'de yaşayan arkadaşımın istanbul patlamasından sonra güvende olduğunu bildirdiği platform.
 4. e-kitap bulabilmekten başka bir işe yaramayan.
  onun bebesi, bunun düğünü, şunun selfisi gına getiren.
  aktif kullanan insanlarca, " ayol bunun da gittiği bi yer yok, bi tek biz etiketlemişiz kihkihköh" denilerek aktif kullanmayan ve her gittiği yeri envai çeşit sapığa duyurmak istemeyen bünyelere halel getirten garip bir "sosyal ağ".
 5. her bomba patladığında ulaşımın engellendiği sosyal paylaşım sitesi. terörü engelleyeceksiniz, interneti değil.
 6. bir zamanlar abartmadan insanın yanına gidip tanışabilir miyiz eylemini teknolojiye çevirmiş bi açıdan işimizi kolaylaştırmıştır ama zamanında bırakmalıydık arkadaşlar şimdi ortalık ana baba oldu, sakinleşelim biraz.
 7. 2007'den beri üyeliğim var, bence teknoloji anlamında başarılı bir ekibe sahipler. daima bir adım ileriye götürüyorlar sosyal medya olayını. kullanan insanları genellemesi zor fakat biz gençler için pek güzel değil artık, geçen cosplay etkinliğiyle ilgilendiğimi bildirmiştim, mahalleden bakkal abi beğendi ilgimi. bence bırakmalıyız :)
 8. facebook bir dert, yoklugu yarar..

  varliginda evlenenler,tatile gidenler,dini mesajlar paylasanlardan bunalmis kapatmistim..

  megersem arkadas ortamlarinda muhabbeti öldüren buymus demek..

  birsey konusursun.."aynen aynen facede gördüm" cevabi gelir..

  artik ben olaylari göremedigim icin..arkadaslarim uzunca anlatir..ve bol bol muhabbet ederiz..

  arada bir magaradan cikmis gocmenkus muamelesi görsemde..hayat feysbuksuz cok sahane..
 9. dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak kabul gören mecra.
  2015 yılında bir kaç teknoloji sitesinin ortak olarak yaptığı anket ile açık ara farkla en iyi mobil uygulama sahibi site seçildi. Bununla beraber an itibarı ile 1.65 milyar kullanıcı sayısına ulaştılar, bu rakam da dünya nüfusunun 5 de 1'ine tekabül ediyor.

  Hal böyleyken kusursuz bir görünüm çiziyorlar ancak üye sorunlarına da hızlı ve işlevsel çözümler üretecek güçlü bir departman kuramadılar halen, ki çevrelerce eleştirilen en büyük özelliği de bu.
  Sırf karşıt siyasi görüşteki insan sayısı fazla olduğu için yapılan şikayetler ile haksız yere sayfalar kapatılabiliyor, bir nevi sosyal kapitalizm uygulanıyor ve facebook bu duruma göz yummakla kalıyor.
  Hayır kardeşim sen türkiye'de artık dedelere, ninelere kadar inmişsin. İnsanlar akraba yorumlarından dem vurur hale gelmiş, ülkenin 4 de 1 kullanıyor bu meredi ve bu ülkedeki reklam piyasasından da dudak uçurtan rakamlar kazanıyorsun, çok mu zor türkiye içi ilgili bir departman kurmak.

  Mağdur kişiler için şu siteden aldığım bilgiye göre facebook müşteri hizmetleri diye lanse edilen "11870" numaralı bir kurum var, ancak facebook ile doğrudan bir bağlantıları yok, zor durumda olanlar bir arayıp konuşabilir ancak net çözümler üretip üretemeyeceklerini bilemem.
 10. ekşisözlük'ü takibi bıraktıktan sonra "madem yapabiliyorum, facebook'u da bırakayım bari" diyerek hesabımı dondurduğum, telefondan uygulamasını sildiğim sosyal paylaşım sitesi. yavaş yavaş farkediyorum ki, gerçekten çok fazla zaman alıyormuş. boş adam eyleticisi site.