1. facebook insanı gereksiz ayrıntılara gömer. twitter daha kullanışlı gibi gözüküyor. ikisi de olmazsa olmaz değil ama.
  2. karşılaştırmanın yanlış olduğu iki sitedir zannımca. birisi barcelona diğeri miami heat'tir. facebookta yengenizin görümcesinin yeğeninin fotoğrafını beğenebilecekken, yakın eş dost akraba ne yapmış diye onları takip ederken; twitter'da hiç tanımadığınız, adını bile bilmediğiniz insanlarla etkileşim içine girebilirsiniz. he illa birini tercih edecek olsam twitter'daki 140 karakter sınırlmasının insanı yaratıcılığa zorluyor olmasından dolayı twitter derdim..
  3. karşılaştırılabilirlik açısından uygun iki örnek olmamakla beraber, ikisi arasında tercih yapacak olsam facebook'u tercih ederdim, ki ettim de zaten. çünkü şahsi kanaatime göre twitter'da takip edebildiklerimi facebook'da da takip edebiliyorum. ayrıca şunu da belirtmekte fayda var -teşbihte hata olmaz- facebook bir ansiklopedi iken, twitter sadece o ansiklopedinin bir iki fasikülü durumundadır. facebook'un derinliği çok daha cazip olmakla beraber, twitter'a nazaran daha fazla sahiplenme duygusu yaratmaktadır. iş bu sebepler dolayısı ile bu vs'da facebook maç sonunda soyunma odasına galip giden taraf olacaktır.