• youreads puanı (9.27)
 1. muhteşem bir leonard şarkısı. bence en iyi şarkısı bu. inanılmaz şiirsel, şarkı akıyor sözleriyle beraber. bülent somay'ın güzel bir incelemesi de mevcuttur bu şarkı üzerine. ayrıca tori amos da coverlamıştır. iyi etmiştir.
 2. "what can i possibly say?" ben su an ders calisiyor olmaliyim, mr cohen fonda caliyor. tekrar tekrar diyor ki "thanks, for the trouble you took from her eyes". ben her seferinde kendimi baska bir yerde buluyorum. bir tren istasyonunda mavi yagmurluklu adami goruyorum yagmurlugun omzundaki yirtiga gozum takiliyor, clinton sokaktaki muzisyenin yanindan geciyorum, jane bahcede oturuyor elinde bir tutam sac. bir daha caliyor sarki mavi yagmurluklu adam bir adim daha atiyor eve dogru, bir kadin muzisyenin kutusuna bozuk para atiyor, jane basini kaldirip iceride icki icen adama bakiyor. getiremiyorum hikayenin sonunu, sarkiyi kapatamiyorum.
 3. sözlükte iyi müzik dinleyen yazarlar olması gözlerimi yaşartıyor her seferinde.. dinle, gözü kapat, uç.
 4. silik imgeler, derin hisler, sevdiğin ve nefret ettiğin kadın, yakın arkadaşın, sevdiğin şehir, nevrozlarin ve hepsini sığdırdığın bir mektup.
 5. Marissa Nadler'dan dinlediğim, dinledikçe kendimden geçtiğim şarkı. Marissa Nadler daha güzel söylüyor gibi geldi bana bilmiyorum. Siz karar verin.
  ood
 6. gurur , aşk , dostluk , ihanet ve affediliş'in bulunduğu , hikayesini öğrendikten sonra iç burkan hatta iç parçalayan , insanı en beklenmeyen yerinden yakalayan şarkı.

  and you treated my woman to a flake of your life
  and when she came back she was nobody's wife.
  --
  yes, and thanks, for the trouble you took from her eyes
  i thought it was there for good so i never tried.
 7. leonard cohen'in zekasının ispatıdır.