1. Türkiye'nin ilk komünist belediye başkanı.

  30 mart 2014 yerel seçimlerinde tunceli'ye bağlı ovacık ilçesi'nde belediye başkanlığı'na seçilen @KomunistBaskann, göreve geldikten sonra birçok toplumcu hizmete imza attı.

  ovacıklılar tarafından kaydedilen şu ifadeler tüm hikayeyi özetliyor esasen:

  “Bugüne kadar sosyalist düşünüp kapitalist yaşıyorduk. Artık düşündüğümüz gibi yaşayacağız”
 2. komünist belediye başkanı yine güzel bir icraat yapmış. belediye binasının girişine 10bin kitaplık 2 kütüphane açmıştır. daha önce de ilçesinde otobüs ücretlerini kaldırmış su faturasını iptal etmiş tarlalara nohut ekerek öğrencilere burs sağlamıştı. başarılarının devamını diliyorum böyle insanları örnek alalım çalıp çırpanları değil.
 3. bir insanın birtakım doğru ve güzel işler yapmış olması onun her şeyini beğeneceğimiz, savunacağımız anlamına gelmez. ayrıca hayatta öyle anlar vardır ki yaptığınız bir şey ile geçmişinizdeki tüm güzellikleri silip atabilirsiniz. bu, bazen kişinin ahmaklığından olur bazen de kişi gerçek yüzünü ortaya çıkardığı için oluşur.

  şimdi bu vatandaşın belediye meclisi kararıyla ilin adını değiştirdiğine yönelik söylentiler dolaşıyor.

  şayet haber doğruysa:

  1-belediye meclisi bir ilin isminin değiştirilmesi hakkında karar vermez. bu anayasa ve il idaresi kanunu'na aykırıdır. dolayısıyla butlan ile maluldür.
  2-kendileri de yaptıkları işin kanunsuz olduğunu bilmektedirler. olay tamamen bir yerlere mesaj amaçlıdır. bakın biz de sizdeniz, mesajı vermek içindir.

  son not: şu ülkede solcuyum deyip de kürtçülük yapmayan bir kişi görsem dişimi kıracağım. bıktım artık solcuların (veya solcu görünümlülerin) kürtçülüğe yanlamasından!