1. ülkemizde görülen durum. artık aşağılık kompleksine girdiklerinden midir nedir sürekli olarak kendilerini üstün görmeye, erkeğe hakaret ederek kendilerini yüceltmeye felan çalışırlar.he yavrum en büyük sensin devam böyle.
 2. genelleme yapmak yanlış ama ülkemizde bu oran bence yüksek. bizzat tanık olduğum deli saçması aktiviteleri oldu, 300 kişiye soruşturma açtırmak, basına yalan yanlış/asılsız demeç vermek gibi. zaman zaman bu tarz haberleri görüyorsunuz zaten. şimdi burada erkek düşmanlığı yapıp, iki kelimeden başka bilmeyen, cidden boş konuşan ve kendilerine "feminist" ya da (x üniversitesi için) "x'li kadınlar " diyen; eylemleri, insanların başına iş açmak, çığırtkanlık yapmak, şov yapmak ve mağdur olmak olan bir güruhtan bahsediyorum. lütfen savunduğu düşüncenin hakkını veren arkadaşlarımız üzerine alınmasın
 3. feministliğin erkek düşmanlığı olduğunun düşünülmesine neden olmuştur.
 4. feminizm nedir bilmeyen sahis beyani.
 5. istemsiz "feminizmi sizden öğrenecek değiliz" dedirtir insana..
 6. yav siktirin gidin.

  bir gram, ama bir gram dahi teoriden, hareketlerden, eylemliliklerden haberin olmaz mı yahu senin bu başlığı açarken? gelmiş kıraathane geyiği yapıyor.
 7. leş gibi kuyruk acısı kokan başlık. genellemenin yanlış olduğunu, böyle durumların yalnızca 'cahil kesim' tarafından benimsendiğini, feminizmin ne demek olduğunu bilmeyen taraftarları sebebiyle bu gibi söylemlere mahal verildiğini belirtmeye gerek dahi yok.
 8. etki-tepki...
 9. çünkü feminist veya değil, bilinçli ve kasıtlı veya bilinçsiz ve kasıtsız türkiye' de kadınlar eşitlik değil cinsiyetleri nedenli ayrıcalık istiyorlar.

  feodal ve erkek egemen düzenin çok seyrek ve az da olsa kadınlara sağladığı bazı avantajlardan eşitlik adına gönüllülük esasında vazgeçmekse algılarında direkt küfür. bu tip kafa yapısını anlatan ayran ve kalça temalı bir söz var ama burası yüksek sesle dillendirilecek yer değil. birinden birinden vazgeçmek gerekir.

  yine de çok şeyetmemek lazım türkiye özelinde bu dünya erkeklerin dünyası. işleri zor.
 10. vaktinde feminist bir sevgilim oldu (ki feminizm ayrı bir düşünce değil zaten, herkeste olması gereken bir algı) onun sayesinde hali hazırda duyarlı olduğum konularda daha da aydınlanmıştım. sonuç olarak çoğu feminist (gerçek manada olanlar) asla erkek düşmanlığı yapmaz. erkekler ne yapabiliyorsa, onlar da yapabileceğini savunuyorlar.

  ek olarak, feminizmi savunan erkeklere karşı oluşan bir algı daha var ki düşman başına. eyyorlamam bu kadar.