1. dershaneler tam da insan kaynakları departmanı değildir. zira cemaat'in abilik - ablalık sistemi vardır. ülke abileri, ilçe abileri, mahalle abileri falan vardır. yani cemaat resmi bir kurum değildir.
  dershanlerin kapatılmasıyla iyi bir darbe almışlardır, ancak tam da head-shot sayılmaz. çünkü
  (bkz: fethullah gülen cemaati okulları)
  (bkz: fethullah gülen cemaati hastaneleri)
  (bkz: bank asya)
  ve diğer bilmediğimiz irili ufaklı oluşumlar.
  paralel yapı diyor ya... adam haklı...
  buzlu
 2. sahte delillerle insanları yıllarca mahkum eden, onlara kendilerini savunma hakkı dahi tanımayan insanlıktan çıkmış mahlukların organizasyonu.
  hoppa
 3. mesele din değil, tehlikenin farkında mısınız? dedikçe yerin dibine sokulmamıza sebep olan örgüt.

  sadece fetö değil, yüzlerce benzeri var elbet. mesele laikliğe aykırı olması değil, geçtim o kısmı çok uzun yıllar önce. mesele, merkezi otoritenin hükümlerini bu yapıların hiçe sayması. belli bir kademeye atama yapılacaksa bunu devlet kriterlerine göre değil, kendi kriterlerine göre yapmaları. atatürk dahi bu kurumların kapatılmasını sadece laikliğe zarar değil, otorite zaafiyetine sebep olabileceği ihtimaline bağlamıştır. ama bu yapılar yıllar boyu din kisvesi altında dokunulmazlıklarını sürdürerek palazlandı ve gerçek niyetlerinin ne olduğu 2014'te görüldü: iktidardaki hangi siyasi parti olursa olsun, seçilmiş ve meşruiyet kazanmış hükümet ve meclis kararlarını bypass edip adeta paralel hükümet ve paralel meclis oluşturmak.
 4. kainatın gelişigüzel, tesadüfen var olmadığının, bu varoluşun ardında bir iradenin yahut aklın bulunduğunun en güzel ispatı olan örgüt. sen gel yıllar boyunca devletin bütün imkanlarına sahip dilediğin gibi at koştur sonra da bu hale düş; karma ya da tanrı, var...
  fuzz
 5. akp gelene kadar cumhuriyet için en tehlikeli oluşumdu. akp ile beraber güzelce ülkeyi batırdıktan sonra akp bunların bir gün kendilerini de ortadan kaldıracağını bildiğinden ülkenin tüm kurumlarına sirayet eden bu oluşumu bitirmek için varını yoğunu ortaya koyuyor. bitirebilir mi tabii ki biteremez, ancak etkisi artık azaldı. akp tüm kaynaklara kireç dokmeye devam edecektir.
  sorunun bir ayağıda şu; akp duracak mı. kesinlikle durmayacak, hatta daha da ileri gidecek. cemaatin sarstığı cumhuriyeti yıkmanın tüm yollarını deneyecektir. tabii izin verilirse.
 6. devletin ve ordunun her kademesine sirayet etmis kanserli hucre. kiyisindan kosesinden bir sekilde sohbetlerine, cilgin pilav partilerine rastlamamak neredeyse mumkun degil. boylesine tehlikeli bir grup; bir baska hukumetle tasfiye edilmeye kalkisilsa; ne dinsizlikleri ne kitapsizliklari kalirdi.
  bu baglamda, inlerine girilmesinde bir beis gormedigim, dini hassasiyeti yuksek bir cesit para kulubu.
 7. siyasal islam'in ulkede tutunmasini engelleyebilecek en onemli guc olan tsk'ya yapilan darbenin mimarı örgüt. ha bu darbeden en buyuk faydayi kim gordu? tabi ki akp. konuya yuzeysel yaklasirsak bu durumda bu cemaat akp'nin maşası durumunda gorunuyor ve kullanilip bir kenara atilmis oluyor.
 8. yıllarca bütün kurumlara sızan, yüzlerce askerin ve onların ailelerin hayatını alt üst eden bugünse yaptıklarının karşılığını misliyle alan şerefsizler çetesi.
 9. filmlerde bile göremeyeceğiniz derecede dünyanın her bir köşesinde yaygın faaliyet gösteren illegal yapılanma, örgüt. bu örgüt, elemanlarını boş beleş insanlardan seçmediğinden, bilakis ülkenin en gelecek vaadeden, zeki ve çalışkan insanlarını gencecik yaşlarda beyinlerini yıkayarak bünyesine katmasından dolayı oldukça tehlikeli bir suç örgütü haline gelmiştir. eğer başarılı ve zeki bir öğrenciyseniz, orta okul ve lise yıllarından itibaren sizi örgüte katabilmek için bu örgütün sözde abi ve ablaları, size kırk takla atacak, türlü oyunlar çevireceklerdir. genelde kandırması daha kolay olduğu için ailesinin maddi durumu kötü öğrencileri oldukça sever ve onların üzerinden diğer öğrencilere oynarlar. bolca allah,din, kitap, hoca efendi soslu muhabbetler ve maklubelerle resmen bir virüs gibi insanın her bir hücresine yerleşir bu dindar görünümlü iblisin tohumları. allah, din, kitap der bir yandan da sınav soruları çalıp kul hakkı yer bu haramiler.

  bugüne kadar devletin en etkili karar mercilerinde, yargıda, emniyette, orduda, eğitimde kritik pozisyonlarda görev alan binlerce örgüt elemanı görevlerini büyük bir gizlilik içinde icra etmekteydiler. kendilerine tehdit olarak gördükleri bütün hücreleri ince ince bir oya gibi işleyerek parçaladılar ta ki saldıracak tek bir hücre kalmayana kadar. zafer sarhoşluğu ve ganimet telaşı ile uhudda peygamberini terk eden okçular misali bunlar da reislerini yarı yolda bırakınca işler tersine döndü bu örgüt için ve o güzel günlerin sonu geldi reisleri iplerini çekti. umarım bu vicdan ve şeref yoksunu illegal örgütün elemanları bugüne kadar yaptıkları tüm pisliklerin cezasını çekip, hayatını kararttıkları tüm insanlara çektirdiklerinin bedelini öderler.
 10. din sömürücülerdir. iki hikaye anlatıyor bağıra çağıra sonra herkes zırlıyor. insan bi sorgular burda şair ne demek istemiş.
  jedi7