• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (2.80)
fi - akilah azra kohen
fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. içinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?
(tanıtım bülteninden)
  1. aşk,şehvet,ihtiras vs vs. bana göre 600 sayfalık gündüz kuşağı dizi seneryosu.
  2. fi - çi - pi serisinin ilk kitabı. ilk kitap okunabilir nitelikte olsa da ikinci kitap çi gerçekten insanı zorluyor. gereksiz detaylar içinde boğulan yazar sizi de okurken boğuyor. hayatımda devamını getiremediğim nadir kitaplardan. 18 yaşında bir çocuğun günlüğünü okuyor gibi hissediyorum çi'yi okurken. halbuki fi'yi 1.5 günde tüketebilmiştim.
  3. başarısız bir ayn rand kopyası olarak görüyorum seriyi. belli ki yazarımız ayn rand’ dan epey etkilenmiş, cinsellik her yerde satar mantığıyla yazdığı bu kitap bence etkilendiği ve anlatmak istediği düşüncelerin önüne geçiyor. :( olmamış.