fi - youreads

fi


  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.79)
fi
bir adam bir kadını sever ve dünya değişir. ama hayatı kökten değiştiren, aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir. o kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki, sonunda, dokunduğu her şeyi yıkar. ve bazen... hayatın kendini yenilemesi için önce her şeyin yıkılması şarttır.
azra kohen’in çok satan “fi-çi-pi” üçlemesinden nüket bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, başrollerinde ozan güven, serenay sarıkaya, berrak tüzünataç, mehmet günsür ve büşra develi’nin yer aldığı, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesi.
 1. 5. bölümü izledim en son, bitecek diye 6. bölümü izleyemiyorum. bi ay ara veriyorlar :(
 2. görmemiş gibi yeni yayınlanan 3 bölümü birden izledim.
  parov
 3. nereyi açsam okusam herkes bayılmış, bu duruma ayrıca hayret ettim de..hala kimse bıkmadı mı ya aşkın ehlileştirdiği psikopat zengin adamın maceraları ekseninde dönen dizlerden, filmlerden bunların feriştahı yapıldı yahu yılardır hala aynı konu, bi de bu diziyi izleyen büyük bi kesim tvdeki tüm dizilerin birbirinin aynı olduğundan yakınıyor (!) diyaloglar desen bi o kadar bayağı ve boş, olaylar gerçekçi değil..sayın izleyicileri afedersiniz ama bu kitabın yazarıyla wattpadde yazan ergenler aynı ortak beyni kullanıyor, konular arasında bi farklılık göremedim, tüketilsin diye yazılan bi kitaptan uyarlama bi diziden ne beklenebilirse o kadar işte daha fazla değil.. sanıyorum bu kadar ilgi çekme sebeplerinden biri sevişme kelimesinin bile kesildiği tvlerdeki dizilerin aksine.. "sansürsüz" şokuna uğramaları, yoksa christian greyin yan sanayisi etik yoksunu bi terapistin !---- spoiler ----!

  adama bi de hastalarını ağlata zırlata tvde terapi yaptırmışlar devenin bale pabucu..

  !---- spoiler ----!herhangi bi çekici yanı yok bana göre, aynı şekilde özgüvensiz yüzü altın oranın yanından geçmeyen ama öyle olduğu iddia edilen kızın da.. vs vs vs... beğenmedim, tv dizileri kadar rezil ayrıca.
 4. bukowski tribinde, kendinden baaayaaa yaş küçük bi kadına aşık olmuş, devamlı evini izleyen tacizci bi adam ve etrafında pervane olan başka kadınlar. senaryo on kere rezaletse bunların hala prim yapıyor olması yüz kere rezalet.
 5. amk bende yabancı dizi sandım konusu bir ince merak uyandırmıştı. önyargılı olmak gerekirse kimbilir ne zikim saçma dizidir.
 6. ilk 3 bölümle çıtayı arşa çıkaran sonraki 3 bölümde ise gittikçe durağan olan performansa rağmen piyasanın en iyilerinden.
  sayın can manay, sen olmuşsun adamım. önce masum şimdi fi ve daha çokları gelecektir. sansürsüz ve reklamsız dizi izlemek gibisi yok. bence bu yapımları destekleyelim arkadaşlar. yoksa televizyonda iki oyuncunun 10 dakika birbirine bakmasını ve diyalog dahi kurmamasını bekleriz.
 7. berbat çöp bir dizi.
 8. azra kohen'in kitabından uyarlanan internet dizisidir.
  kitabın 3'leme olduğunu düşünürsen daha baya bir izleyeceğiz gibi görünüyor.
  kitapların isimleri ;
  -fi
  -çi
  -pi
 9. eğer kitabı okumamış olsaydım muhtemelen klasikik bir aşk hikayesi, tutku der bırakırdım su ana kadar kitaptan aldığım tadı hiç alamadım ama yazar azra kohen 8. bölümden sonra dizi anlamlanacak demişti.izlemeye devam ediyorum .
 10. ilk 3 ve son 3 bölüm için izlenebilecek dizi. aradaki bölümler ortalama bi türk dizisi kıvamında takılıyor.

  ayrıca sezon finalinde de tansiyon sürekli olarak yüksekti çok beğendim. soluksuz izleniyor. cem adrian ve fazıl say da dizinin havasına tam oturmuş.
  kup