• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
Yazar John Verdon
fırtınada yanacaksın - john verdon
new york’un sessiz sakin kasabası white river’da bir keskin nişancı dehşet saçıyor ve öldürülen polisin telefonuna bir uyarı mesajı geliyor. kimsenin kimseye güvenmediği soruşturmaya danışmanlık yapması için çağrılan gurney'in ise elinde gizemli bir nottan başka bir şey yok.

bir parktaki oyun alanında ayak tabanlarına üç farklı harf dağlanmış iki cesedin bulunmasıyla işler daha da karmaşık bir hal alırken yetkililerin resmi açıklamalarıyla ters düşen gurney, kasabayı labirent gibi sarmış olaylar silsilesini tek başına çözmeye kararlı. yaklaşmakta olan fırtına herkesi yakmadan cevaplaması gereken bir soru var: bu akıldışı bulmacada gözden kaçırdığı şey ne?“john verdon şaşırtıcı olay örgüsü, katil avı ve akıllıca düşünülmüş karakterler yaratmada kendini kanıtlamış bir usta.”

-publishers weekly-

“bir bulmacanın parçalarını yerleştirir gibi kitabın son sayfasına dek, katili bulacak olmanın tarifsiz hazzını suç romanlarına özgü gerçekçi gözlemlerle nasıl harmanladığına bakılırsa, bu serinin neden bu kadar popüler olduğunu anlamak zor değil.”

-kirkus reviews-

(tanıtım bülteninden)


 1. Garip bir ritmi olan John Verdon kitabı; bir hareketli, bir durağan, sonra yine hareketli, yine durağan derken yükselip "climax" ve kapanış . Okurken insan katilin ilk başta görünen gibi olmadığını, Dave Gurney'nin haklı şüpheleri olduğunu biliyor ama yine de şaşırtabiliyor.

  şu yorumda bahsettiğim eş durumu konusuna hâlâ katılmakla birlikte, Jack Hardwick'le karakterin iletişimini daha iyi buldum bu kitapta.

  Cep telefonundaki telesekreter özelliğinin en yoğun kullanımını yine bunda gördüm, aradığım kişiye ulaşılamıyorsa kapatan ve ona bildirim gidince dönmesini bekleyen veya sonra tekrar deneyen biri olarak garibime gidiyor her defasında :)

  Yazar Dan Brownvari olmamak için mi yapıyor nedir, şifre etkisi kapakta sürse de içerikteki ağırlığı her yeni kitapta azalıyor gibi. Kapak demişken, kitap en büyük spoilerı kapakta veriyormuş aslında :)