flaskepost fra p - hans petter moland - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
flaskepost fra p - hans petter moland
iskoçya'da uzun zamandır okyanusta dolaşmış bir şişenin içinde eski bir not bulunur. notu çözmek zordur ancak şube q'dan danimarkalı dedektifin eline geçtiğinde şubenin enteresan şahsiyetleri notta gizli yepyeni bir bakış açısı bulur ve ipucunun sevimsizliğine rağmen diğer bir eski ve şeytanî davayı gün ışığına çıkarmaya çalışırlar.


  1. bu film aslında bir üçlemenin üçüncü filmi imiş. yazayım tam olsun: 1- kvinden i buret, 2- fasandraeberne...ben izlemeden önce bilmiyordum, izlerken de herhangi bir boşluk hissetmedim, hikaye kendi içinde bütün, diğer filmlerle bağlantılı değil. sanırım üçleme şeklinde izlemeyince tek kayıp olsa olsa karakterlerin arka planına dair bilgi eksikliği olabilir.

    filme gelecek olursak, bence kötü. tipik bir cold case olayı güncel bir polisiye vaka ile birleştirilerek anlatılıyor. temposunda ya da oyunculuklarda bir aksaklık olmasa da ana tema beni boğdu. siz kuzeyin güzel abileriydiniz; biz sizi buz tutmuş bıyıklarınız, yavaş akan kanlarınız, mantığınız ve sarsılmaz disiplininizle sevmiştik; inanç neydi, tanrı neredeydi diye varoluşsal sıkıntılara gark olasınız diye değil...izleyecekseniz danimarka yapımı olduğunu aklınızdan çıkarın, yanlış yönlendirme olur.
    mesut