fractured - brad anderson - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.67)
fractured - brad anderson
2019 yılı amerikan yapımı, başrollerinde sam worthington, lily rabe, lucy capri oynadıkları gerilim filmi. aniden sırra kadem basan ailesini bulmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. ray monroe, eşi joanne ve kızları ile birlikte minneapolis'e gitmek için yola koyulur. ancak yolculuk sırasında kaza geçiren aile, soluğu hastanede alır. kazada yaralanan kızın durumunun incelenmesi için tomografi çekilmesi gerekir ve annesi de kızı ile birlikte tomografi çekimine gider. eşi ve kızının çekimden çıkmasını bekleyen ray, uzun süre bekleyişin ardından bir tuhaflık olduğunu fark eder. hastanede karısı ve kızını arayan ray, ikisine de ulaşamaz. üstelik aniden sırra kadem basan kızı ve annesi ile ilgili tüm hastane kayıtları da ortadan kaybolur. ailesini bulmaya çalışan ray, kızı ve eşine ne olduğuna dair gerçekleri bulmak için zorlu bir mücadeleye girişir. (beyazperde.com sitesinden esinlenerek)


 1. bir gerilim filmi. konusu her ne kadar çok sağlam görünmese de işleniş arayı kapatacak kadar iyi. sam worthington'ı (bkz: avatar) filmindeki jake sully'den hatırlayabilirsiniz. bu filmde de rolünün hakkını veriyor.

  !---- spoiler ----!

  filmde can sıkıcı noktalar yok değil. mantık hatalarına rastlayabilirsiniz; fakat akıcılık konusunda başarılı bir film. bu da çoğu noktayı görmezden gelmenizi sağlıyor. filmin sonu sürprizli değil; bu yüzden filmin başından sonunu tahmin edebilirsiniz. konu bu değil zaten. film, sürpriz bir bitirişle sizi koltuğunuza yapıştırmayı amaçlamıyor. sonunu rahatça tahmin edebilirsiniz. önemli olan, kanımca, güzel kamera açıları, akıcı bir senaryo, fena olmayan oyunculuklar ve yeterli dozda gerilim. bu da filmi izlenir kılıyor. "aman, ille de izleyin, kaçırmayın sakın" gibi bir telkinim olamaz; fakat benim gibi korku değil de "nooluyo yaa" filmlerini sevenler için seyredilir bir film olduğunu söyleyebilirim.

  !---- spoiler ----!

  imdb puanı 6,3/10 olan film benim için de 7/10 puanı hak ediyor. iyi seyirler.
 2. beni gerim gerim germeyi başardı. tam çözdüm dedim yanıldım, ah tamam şimdi çözdüm dedim e gene yanıldım. beyin yakanlar kontenjanından izlenir.
 3. gerilim,korku, gizem filmi türlerini seven biri olarak beğendiğim, mat renk paleti ile çekildiği için o kasvetin etkisini artıran neksfiliz filmi.