• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
friday night lights
teksas’ta bulunan dillon kasabası oldukça kırsal ve geri kalmış bir köy konumundadır. inanç, değerler, ırk, eğitim, iş, uyuşturucu ve kürtaj gibi birçok problemle boğuşan kasabalı halkın tek eğlencesi futboldur. inanılmaz başarılı bir lise futbol takımı vardır. dolayısıyla cuma günleri stadyum tam bir eğlence patlaması yaşatır. bu noktada kyle chandler tarafından canlandırılan antrenör eric taylor hikâyemizin merkezindedir.


 1. müthiş güzel bir dizidir. size hiç sevmeseniz bile amerikan futbolunu sevdirir,eğer diziden kendinize birşeyler almak isterseniz eğitir , hayata bakış açınızı değiştirir, güldürür ve ağlatır , heyecanlandırır . bu dizi için çok şeyler yazmak gerekir kısa geçilmez . çoğu kimsenin bildiğini de sanmıyorum bu diziyi. ama inanın eğer gerçekten bu kadar klişe dizi varken piyasada düzgün bir dizi izleyeyim diyorsanız tam size göre. karakterler oyunculuklar inanılmaz doğal çekimler müthiş müzikleri harika. aşklar takım arkadaşlığı kurulan dostluklar paylaşılan duygular tek kelimeyle mükemmel . on numara bir dizi. bence büyük küçük herkesin seyretmesi gereken bir dizi bu. bir aile nasıl ayakta kalır çocuklara nasıl davranılır tam gelişme çağında gençlere saygı ve sevgi nasıl gösterilir aynı takım içinde birlik beraberlik dostluklar nasıl pekiştirilir takım ruhu nedir ve nasıl sağlam kalır işte hayata dair biraz birşeyler görmek isterseniz düşünmeden başlayın bu diziye. kesinlikle ilk bölümden son bölüme kadar dizide boş bölüm yok her bölümü ayrı keyifli . kesinlikle her bir bireye tavsiye ederim.
  clear eyes, full hearts, can't lose. texas forever!
 2. muhteşem bir dizi değildir,çoğu için güzel bile değildir hatta ama gerçekten çok kaliteli bir dizidir. bir lisenin amerikan futbolu takımı etrafında şekillenir ama hayata dair her şeyi bulabilirsiniz bu dizide. arkadaşlık,ihanet,aşk,sevinç,üzüntü vs vs. diziye dair benim açımdan söylenebilecek tek bir negatif şey var,onu da 2. kez izlediğimde fark ettim: gerçekten çok tahmin edilebilir olaylara yer verilmiş. mesela yeni bir oyuncu geliyor takıma çok iyi olduğu söyleniyor izliyorsun dehşet oynuyor herkesin beğenisini topluyor ama bu adama yolun sonunda kötü bir şeyler olacağı,beğenenlerin beklentilerini boşa çıkaracağı çok barizmiş yani. ya da belki de 2. kez izlediğim ve olacakları bildiğim için böyle geldi,neyse ne izleyin izlettirin

  clear eyes,full hearts
  can't lose