funny games - michael haneke - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
funny games - michael haneke
ann (naomi watts), george (tim roth) ve oğulları georgie (devon gearhart) kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. vardıklarında komşuları fred ve eva’de bir gariplik sezerler. ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. george ve georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, ann de yemek yapmaya koyulur. bu sırada eva’ların misafiri olarak tanıştıkları genç ve kibar görünümlü peter (brady corbet) ann’den yumurta istemey gelir. birden, peter’ın içeriye nasıl girdiği konusunda şüphelenen ann yumurtaları vermekte tereddüt yaşar ve bu, aile için gerilim dolu saatlerin başlangıcı olur.


  1. destur çekmeden girmemek lazım bu başlığa. haneke haneke dediler, üç filmini (cache, amour, la pianiste) izledim ancak abartılan bir yönetmen olduğunu düşündüm o üç filminin sonunda. ancak o gün geldiğinde -tam olarak 21 temmuz 2015- haneke, dört filminden sadece birini sevdiğim haneke baş tacım oldu. o gün funny games izlediğim gündü.
    seyirciyle taşak geçmesi, bir filmin içinde olduğumuz gerçeğini gözümüze sokması, gerim gerim gerip soluk aldırmaması ve daha bir sürü şey.