• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.


 1. 5. sezonu bir ay sonra başlayacak olan sevdiğim dizi.
 2. varda
 3. ilk sezonlarda kitapta olmayan bir iki ufak sahneyi eleştirirken, son sezonda kitaptan sahne görünce şaşırdığımız dizi.
  küçük roller için kadroya yeni oyuncu katmaktansa, var olan oyunculara yüklene yüklene kitabı tanınmaz hale getirmişlerdir. şimdi de amaçsız bir "yedi krallık için yedi sezon" sloganıyla hikayenin sonunu yetiştirmek için kitabın büyük kısmını kesip atmışlardır. iyi halt etmişlerdir.
  kikk
 4. 5. sezonu 12 nisan 2015 tarihinde başlayacak olan dizi. çok fazla karakter ve olayın olması, bunları bir araya getiremeyip finali beceremeyecekler korkusu saldı bana ama inşallah tokat gibi çarparlar yüzüme.
 5. 12 nisan'da geri dönecek dizi.
  senaristler bu sezon kitaptan farklı olarak neler yapacaklar merak konusu.
 6. 5.sezon için son 6 gün.. sabırsızlıkla bekliyoruz
 7. ana karakteri veya karakterleri olmayan kurgu.
 8. yapilmis butun diziler icinde en iyi 3'e girecek kadar kaliteli bir yapimdir. kitap serisi de kesinlikle okumaya degerdir.
 9. tolkien'le kıyaslayanlar, hatta "daha iyi" diyenler oluyor, evet. tolkien epik fantezi'nin babasıdır. aksini söyleyen maldır. game of thrones'un farkı tolkien kadar epik olmamasıdır. westeros ve essos hakkında anlattığı tarih, olaylar vs. daha kabul edilebilirdir, tolkien gibi gözlerinizi öyle açtırmaz. elbette bir sürü şey var epik olan ama asla tolkien kadar uçmaz.

  he dizi güzel mi güzel. hakkını yemeyelim.

  ben yine de got ile tolkien'in karşılaştırılmasına karşıyım. yapmayın, üzülürsünüz. got'un tadı birazcık başkadır, onu da okuyun-izleyin. ama tolkien'i karıştırmayın meseleye, manyak mısın olm kör olursun.

  eksilemeden önce tolkien okuyun, sonra şeyyaparız sizinle. hadi öptüm.
 10. sakin olun. sıkın dişinizi geliyor.

  khaleesi babasını arayıp ilk 5 bölümü izleme diye açıklama yapmış bu arada.