game of thrones - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.


 1. 7. sezon tanitim videosu ile buralar hareketlenir diyordum ama kimse bahsetmemis. yeni sezon cok hareketli olacak gibi gozukuyor. hadim edilmis grey worm bile olmayan seyiyle kiz dusurmus gerisini siz dusunun.
 2. 5. bölümüyle ortamlara akmıştır.
 3. s5e8 itibariyle

  !---- spoiler ----!

  - tyrion ve khaleesinin buluşması,mormontun çukura girişi ve sanırım en önemlisi khaleesinin varyse olan bakış açısının değişecek olmasının da düğünle birleşmesiyle meerenin havası yavaştan değişmeye başlayacak.

  - sansanın,reeki tekrar theon yapıp kaçırma ihtimali kanaatimce bulunmakta.zaten kitaptan farklı bir çizgiye dönmesi sebebiyle olayların kabuk değiştireceği aşikardı ancak ramsay faktörü hala kafa karıştırmıyor değil.

  -aryanın yolu hiçkimse olmaktan başka biri olmaya zaten evrilmişti.bu bölümde gerek jaquenle konuşması,gerek denizciyle olan tanışması hemen hemen kitapla paralel ilerliyor.kendisine en büyük saygı,sevgi,destek mesajlarımı iletiyorum.valar morghulis.

  -inanç kitapta olduğu gibi cerseiyi anadan üryan kingslandingte yürütecek o artık anlaşıldı ancak jaime naptı,cersei toparlanırsa nolur,kitaptan farkları ve yeni kitaptaki durum ne olacak izleyip göreceğiz.

  -işin en baba kısmı olan kuzeye geldik artık.en baştan söylüyorum benim için azor ahai jon snowdan başkası olamaz ve lyanna stark <3 rheagar targaryen meyvesi olduğuna ak gezenle bakışmasında iyice kanaat getirdim.hem boş yere mi songs of ice and fire bunun adı ? tabi valyria steel nasıl dragonglass oldu onu bende bilmiyorum.

  bitti

  !---- spoiler ----!
 4. her sezonunun 9. bölümünün sezon finalinden daha hareketli olduğu , jon snow'un hiç bir şey bilmediği ve bu adam ölürse dizi biter diyemeyeceğin dizi.
 5. ŞU PAİNT ÇALIŞMAMDA 6.sezonun 1. bölümünün başında john snow yerden kaldırıldıktan sonra sör davos'un uzun uzun baktığı kardaki kan izleri var. kahve falından anlayan arkadaşları buraya bekliyorum.

  resimden yola çıkarsak,
  1. gördüğünüz üzere açık açık geyik başı, yani baratheon'lar
  2. burada ağzından ateş saçan bir ejderha var yani targeryenler
  3.burun ve gözünden aslan olduğu anlaşılıyor , yani lanninsterlar

  yukardaki 3'ü aynı yöne bakıyor

  4. tipik dört ayaklı kurt silüeti yukarı bakıyor, Starklar
  5. açıkça balık resmi, yani tully ailesi (lady stark'ın ailesi)

  4 ve 5 aynı yöne bakıyor.

  işin mi yok ne saçmalıyorsun diyenler olabilir ama bence orda bişey vardı. 5 dakikada bunları gördüm, bişey bulursanız yazın.
 6. davostan başka delikanlı adamın olmadığı dizi.
  we trust in sir davos.
  davos for the presidency
  vagus
 7. 6. sezon 2. bölüm
  !---- spoiler ----!

  20 ocak 2016'da şöyle bir şey paylaşmıştım bir got sayfasında
  1)arkadaşlar şu konuya açıklık getirelim:
  jon snow şuan ölü! ammavelakin canlanacağı bölüme kadar ölü. o bölüm gelene kadar ''jon snow lives!'' diyemeyiz.
  bakın bütün oyuncular, yapımcılar ''jon snow şuan tamamen ölü!'' diyorlar. burada da kelime oyunu yaptıklarına eminim. yani reyizimizin oğlu geri gelecek, stark sancaktarlarını toplayıp diyarı dize getirecek!
  ---------------------------------------------------------------------------------
  2) sean bean'i bu sezonda ned stark olarak göreceğiz. çok büyük sükse yaratacağından dolayı söylenmiyor bu bilgi fanlara ama siz bana güvenin, sean bean'i göreceğiz.
  ------------------------------------------------------------------------------
  geldi lan reyizin oğlu

  !---- spoiler ----!
 8. !---- spoiler ----!

  sanilanin aksine ned stark onursuz gosterilmemistir. o karsisindaki adamin acilarina son vermeyi tercih etti ve yuzunde sinirle karisik "ah ulan howland ne olursa olsun bu ayip, yapilmaz. adam hak ederek kazanacakti" ifadesi vardi.

  ben ned'in bran'i duyduguna hem inaniyorum hem inanmiyorum. cunku duymasi da normal geliyor, duymamasi da. senaristlerin amaci bence kafa karisikligi olusturmakti ve bunu cok iyi basardilar.

  rahip sercenin kellesi tez zamanda alinsa da kurtulsak bi. sapina kadar starkciyim ve lannister dusmaniyim ama adam dini resmen afyon olarak kullaniyor.

  kuzeyde de tek onurlu starklarmis, vay be. gelen giden satiyor birbirini, yeni nesil cok boktan. (jon umber'a saygim sonsuz)

  khaleesi ol de kurtulalim yahu!

  tyrion, senin de umarim dilini keserler.
  !---- spoiler ----!
 9. beşinci bölümü biraz önce izledim, ay hala ağlıyorum:( bu sezonun en iyi bölümüydü.

  !---- spoiler ----!

  hodorun kapı tutma sahnesinde çalan o parçanın adı nedir nasıl indirebilirim? bilen varsa yardımcı olsun.

  !---- spoiler ----!