game of thrones - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.


 1. herkesin haklı olduğu ama yine de bir çok kişiye sinir olduğunuz dizi.
  "muhteşem yüzyıl ile aynı kameraları, ekipmanları kullanıyorlarmış." şeklinde bir efsane duymuştum dizi hakkında. buradaki çekimleri, açıları, gerçekçiliği görünce "yok daha neler!" diyesim geliyor şu an. hatırlayın, muhteşem yüzyıl'da bir savaş sahnesi vardı. böyle meydan savaşı gibi. hesap makinesiyle çekmişler, paint ile yapmışlar, o kadar amatördü görüntüler.

  bir de game of thrones'a bakıyorsunuz, ejderha var mesela, ne bileyim çılgın ateş var; kan, gözyaşı, çamur var. bir eskilik, dönemsellik var.
  sanırım bizde vizyon yok(tu), bir de rtük var, ondan böyle oldu, oluyor.

  not: daha 3. sezon 7. bölümdeyim ama şimdiden "ne oldu ya şimdi, bu neydi, bir bölüm daha izlesem mi?" diyorum. sıkıcı diyenler de ayrıca halt edebilir hatta etsinler.

  edit: imla