geleceğin fiziği - michio kaku - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
Yazar michio kaku
geleceğin fiziği - michio kaku
new york times'ın en çok satanlar listesindeki olanaksızın fiziği (physics of the future) kitabında, önümüzdeki yüzyılın baş döndürücü, kışkırtıcı ve neşelendirici bir görünümünü, geleceği laboratuarlarında şimdiden icat eden, dünyanın en iyi üç yüzden fazla bilim insanıyla yaptığı görüşmelere dayanarak bize anlatıyor. sonuç, tıpta, bilgisayarlarda, yapay zekayada, nanoteknolojide, enerji üretiminde ve uzay yolculuğunda devam edegelen devrimsel gelişmelerin, en otoriter ve bilimsel olarak hatasız bir tasviri.

michio kaku, başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı teknolojilerin büyüyebilme oranlarını, ne kadar ileriye gidebileceklerini ve onların nihai limitlerini ve risklerini sorguluyor. 2100'e giden yıllara heyecan uyandıran bir bakış fırlatmak için çok büyük miktarda bilgiyi bir araya getiren geleceğin fiziği, önümüzdeki yüz yılın nefes kesecek bilimsel devrimlerinin içine doğru heycanlı, harikulade bir yolculuk sunuyor.
(tanıtım bülteninden)


 1. ünlü fizikçi michio kaku tarafından yazılmış ve dünyayı 2100 yılına kadar ne gibi değişimlerin beklediğini hem ağır fizik kanunlarından çokça yararlanarak hem de gayet anlaşılabilir bir dille anlatan kitaptır.

  türkiye'de odtü yayınları yayımlamaktadır.
 2. kitabın 394. sayfasında "2100'deki yaşamdan bir gün" diye bölüm var. özellikle o bölümü okuduktan sonra kendi kendime keşke dünyaya 100 yıl geç gelseymişim dedim. direk o bölümü okuyunca çok uçuk kaçık fikirler gibi gelse de kitabı baştan okuyunca anlıyorsunuz ki bu uçuk kaçık şeylerin temelleri çoktan atılmış, bilim zennettiğimden çok hızlı gelişmiş diyorsunuz. burada da paylaşmak isterim altı üstü 8 sayfa bir şey ama telif sıkıntısı olabilir gibi geliyor.