1. gerçek islamı yaşayan insan sayısı çok azdır. şu anda içine spiritualizm karıştırılmış bir sözde islamdan başka bir şey yaşamıyoruz. tasavvuf gibi olaylar ile dinin içine spiritualizm öğretileri yerleştirildi. mesneviyi okuyan bir kişi bile bunu anlayacaktır.

  http://1.bp.blogspot.com/-sgH2Hy51xW0/VNqMLdRrAlI/AAAAAAAAEss/sQHGT6djy8A/s1600/a1.png

  "Mesnevi, Alemlerin Rabbi'nden inmedir" - Mevlana

  http://3.bp.blogspot.com/-4BiICRd2xBU/VNqN6Tvn98I/AAAAAAAAEs4/DpHeDbm5-28/s1600/a2.png

  mesela burada HAKKA-43 ayetini kendi kitabına atfetmiş. üstteki örnek sikkofield'dan alnıtıdır. bahsi geçen yazı için:
  http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2015/04/tasavvuf-ve-tarikatlardan-tek-dunya.html

  Bunun dışında mezheplere de inanmam. insanlar bir olmaya çalıştıkça bölünmeleri pek mantıklı değil. islamı görmek için kuran'a bakmak yeterlidir bence. ne o velilere gelen vahiylere gerek vardır nede diyanetin verdiği fetvalara.
 2. avrupa orta çağı yaşayıp, cadı bunlar diyerek giyotinle her gün kafa koparırken, islam dinine mensup düşünürler bilimle uğraşıyordu. belli aramaya inanıp araştırıp okumayacaksınız. ben küçük örnekler vermeye çalışayım. ama demek değildir ki gerçek islam bu. islam sadece bir dindir. bu dine inanan birinin yaptığı iyilik veya kötülükler o dinin geneline yorulamaz. yani sen üstüste avrupanın en güvenli aracı seçilen volvo ile kaza yapıp ölürsen, bu volvonun değil senin salaklığındandır.

  - Daha 1000 yıllarında, yani Kopernik'ten 500 sene önce, İslam bilgini El-Biruni(973-1048) "gündüz ve gece değişikliği"nin; diğer gezegenler gibi Dünya'nın, Güneş etrafında dönmesiyle meydana geldiği söylemiştir.

  -H. G. Wells, "Kısa Dünya Tarihi" adlı kitabında şöyle der.

  "(Müslümanlar), yapabilecekleri keşiflerin, kendilerine ne büyük faydalar sağlayacağını ve insanların hayatında ne kadar kapsamlı etkiler yapacağını başlangıçta anlamışlardı. Metal sanayii ve teknik aletler alanlarında, son derece değerli keşifler yaptılar. Metal karışımları ve boyaları keşfettiler. Damıtma, esans çıkarma ve optik camlar yapma usullerini keşfettiler."

  - ilk kağıt imalathanesi 794 tarihinde Bağdat'da kurulmuştur. avrupaya kağıtı getiren müslümanlardır. he sonrası malum.

  -ilk barut ve ateşli silahları bulanlar müslümanlardır . - Dr. Sigrid Hunke, "Avrupa'nın Üzerine Doğan İslam Güneşi"

  daha fazlası şurada kaynaklarıyla verilmiş. http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz/bilim_ve_teknoloji/islam_medeniyetinin_bilim_ve_teknolojiye_katkilari.asp

  son olarak İbrahim Hakkı (1705-1771 darwinden 100 yıl önce yaşamıştır) Marifetnamesi'nde meseleyi şöyle nakleder:

  "Allah'ın emriyle felekler ve yıldızlar hareket edip dört unsur, (ateş, hava, su ve toprak) birbirlerine karışır ve birleşir. Bu karışım ve birleşmeden önce madenler meydana gelir. Bundan da bitkiler, maden ve bitkilerin birleşmesinden de hayvanlar meydana gelir ve hayvan soyu kemalini, en uygun şeklini bulunca insan hasıl olur" (Hakkı, İ. Marifetname, s.29).

  demem o ki insanları günümüzdeki yobazlıklarına ulaştıran islam değil, insanların ta kendisidir. azıcık araştırın yahu. madem kafanıza bu kadar takılıyor, azıcık araştırın.
 3. mutlu