1. Doğu karadeniz bölgemizde, ordu ile trabzon şehirleri arasında konuşlanmış, fındık gibi bir şehrimizdir. Fındık gibi diyorum; çünkü bölgenin en kaliteli fındığı burada yetişir. Hatta yetiştirilen fındığın dünya standartlarının üzerinde olduğu bile söylenebilir.

  fındık İhracatımızın büyük kısmını karşılayan giresun ordu ilinden sonra ^:ünye, fatsa^ karadenizin en güzel sahillerine de sahiptir.

  doğu karadeniz bölgesinin tek adası da giresun şehri sınırlarındadır.

  (kocaeli kefken adası karadeniz'in diğer adasıdır. batı karadeniz olarak ayırdığım için bu bölgedeki tek ada giresun adasıdır desek yanlış söylemiş olmayız.)

  Giresun adası ile ilgili güzel bir yazı
 2. güzide bir karadeniz şehrimiz. ağustos ortasında türkiye'nin geri kalan %80'i gibi çok sıcak olabilir çok da şey yapmamak lazım :)

  ayrıca kirazın ana vatanı, fındığın başkentidir.
 3. ilkokul öğretmeniminim şehri. ilkokul öğretmenim çok iyi bir insandı. ayrıca fındığı çok güzel diye duydum.
 4. aylar, yıllar boyu yaşanabilecek bir yer değil. insan sıkıntıdan ölür ancak her yaz 10-15 günlüğüne gider, betonun henüz gelemediği yeşil doğasında kafamı dinlerim. pidesi çok güzeldir, fındık sevmem. insanları ya çok iyi olur ya da hiç çekilmez olurlar ortası yoktur. dediğim gibi her yıl 15 gün yeterlidir böyle bir yer için.