gone girl - david fincher - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.80)
gone girl - david fincher
david fincher tarafından yönetilen ve aynı adı taşıyan 2012 romanından gillian flynn tarafından uyarlanan, 2014 abd yapımı gerilim filmi. filmin başrollerinde; ben affleck, rosamund pike, neil patrick harris, tyler perry ve carrie coon yer almaktadır.

ortabatı amerika birleşik devletleri'nde geçen hikayede gizemli bir şekilde karısı kaybolan bir adam kısa bir sürede şüpheleri üzerine çekmektedir. filmde sahtekarlık, medya, ekonominin evlilik üzerine etkilerini ve insanların birbirlerini algılamaları incelenmektedir.

film 26 eylül 2014'de 52. new york film festivali'nin açılış gecesinde dünya prömiyerini yaptı. 3 ekim'de abd'de sinemalarda gösterime girdi. kayıp kız; pike ile drama dalında en iyi kadın oyuncu ve fincher ile en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere dört altın küre ödülü adaylığı kazandı


  1. arkadaşımın bir film izledim deli dehşetti acil izle diye veryansın etmesiyle izledim. en başında gayet sıradan bi film gibi geldi dedim nesini abarttı böyle. ilerledikçe rosamund pike a küfretmeye başladım. su yüzüne çıkan her gerçekte fazla şaşırdım. kadın sen neler yapıyosun dedim ve sonunda anladım ki kadınlardan sadece erkekler değil hemcinsleri de korkmalı.