• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.80)
gone girl - david fincher
david fincher tarafından yönetilen ve aynı adı taşıyan 2012 romanından gillian flynn tarafından uyarlanan, 2014 abd yapımı gerilim filmi. filmin başrollerinde; ben affleck, rosamund pike, neil patrick harris, tyler perry ve carrie coon yer almaktadır.

ortabatı amerika birleşik devletleri'nde geçen hikayede gizemli bir şekilde karısı kaybolan bir adam kısa bir sürede şüpheleri üzerine çekmektedir. filmde sahtekarlık, medya, ekonominin evlilik üzerine etkilerini ve insanların birbirlerini algılamaları incelenmektedir.

film 26 eylül 2014'de 52. new york film festivali'nin açılış gecesinde dünya prömiyerini yaptı. 3 ekim'de abd'de sinemalarda gösterime girdi. kayıp kız; pike ile drama dalında en iyi kadın oyuncu ve fincher ile en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere dört altın küre ödülü adaylığı kazandı


 1. güzel bi filmdi. kadının kurnazlığı karşısında diyecek laf bulamadım. asıl filmde işlenen konu amerikada'ki ilişki biçimi, insanların başkalarının hayatını merak konusu olmaktan çıkarıp artık gündem haline getirmesi halini anlatıyor. bizde de o tarafa doğru bi ilerleyiş var sanırım, haneler yavaş yavaş halka açılıyor, birilerinin hayatları gündem malzemesi yapılabiliyor.
  abi
 2. kadinin agzindan o ana kadar yaptiklarini anlattigi kisim olmasa cok daha guzel olacakken, sirf sisko aptal amerikalilar da kurguyu anlayabilsin diye icine sicilan film.

  !---- spoiler ----!
  bir de kadinin, adamin tvde konusmasindan etkilenip geri donmeye karar vermesi cok aceleye getirilmis. asil burada biraz dusunup tartsaydi, oyle yaparsam boyle olur o yuzden barney'i oldurup kocamin yanina donmem daha munasip olur derken bizler de ^:izleyici^ orada olabilseydik...

  hem böylece filmin basinda ve sonunda seslendirilen

  ---o---
  esimi düşündüğümde
  ...hep onun kafası gözümün önüne gelir.
  o güzel kafatasını kırıp
  beynini ortaya dökerek...
  ...ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştığımı hayal ederim.
  ---o---

  sözleri daha bir anlam kazanırdı sanırsam.
  !---- spoiler ----!