1. street view efsane olmuş. sabahtan beri her tanıdığın evine bakıyorum.
  insan evini veya bildiği yerleri birdenbire internette veya televizyonda görünce salakça mutlu oluyor.
  annemin komşularının halı yıkarken çekim aracına bakıp kalmalarıysa kahkaha atmama sebep.

  annemden gelen edit: "aaa o zaman geçen çekmişler resimleri. çünkü 1 yıl oldu küsler onlar" takribi zamanı da komşuların küslüğünden çıkardı. türk insanı pratik zekalı.
 2. gece türkiye'ye merhaba dediği haberini almamla herkes gibi ilk evimden başlayarak tüm eş dostun evini uzaktan gezmeme yarayan site. evet olay gününde google fotoğraf çekerken sokakta idim ve aracı görmüştüm. yüzümü sansürlemişler suçlu hissettim yahu kendimi.
 3. sanırım google servisleri arasında en çok sevdiğim. daha doğrusu street view özelliğini çok seviyorum. canım nereye isterse oraya gidebiliyorum.

  dün babama da gösterdim bu özelliğini. "gel köye gidelim" dedi. yaklaşık bir yıldır istanbul un altını üstüne getirdim ama memlekete gitmek aklıma gelmemişti. belkide google ın anadoluyu gezmediğini düşündüğümdendir.

  neyse gidelim dedim ama tam adresi bilmediğimiz için bilindik yerlerin adını söyledim hastane, belediye, karakol gibi. hastaneden gidelim dedi. tamam dedim gidiyoruz ama birkaç yıldır gitmediğimiz için heryer değişmiş nereye gittiğimizi bilmiyoruz. yarım saat şehir içinde dolaştıktan sonra bir yere varamayacağımızı anladık.

  düşündük ve ankaradan direk yola çıkmaya karar verdik. ankaradan yola çıktık yaklaşık 1 saat sonra sonunda amcamların evini bulduk.

  bana dönüp "iyi ki köye bu sene gitmemişiz, kaybolacakmışız baksana" dedi. sanırım seneye akrabalardan konum atmasını isteyeceğiz. ^:swh^
 4. maalesef sahte kullanıcı yorumları ile dolu olan yer işaretlerine ve kullanıcı yorumları ile doludur.