görükle - youreads

 1. yaşayan youser var mi merak ettirendir
 2. zamanında iyi kötü anılarımın olduğu, bursa'ya bağlı bir köy ismi. aynı zaman da bu yerleşim yerine, uludağ üniversitesi merkezi kampüs inşa edilmiştir. yanlış hatırlamıyorsam kampüs 16.000 dönüm alan üzerine inşa edilmiştir.

  (bkz: görükle kampüsü)
 3. adını verdiği bir fay hattı bulunan, bataklık kurutularak yerleşim yeri oluşturulan köy.
  bu bilgiyi öğrendiğimden beri daha sık deprem olmaya başladı. nur topu gibi döner sandalye fobim olacak bu gidişle.
 4. bir zamanlar ki kampüsüm... bugün hazır bursadayken gideyim dedim, aklıma hayal edip yapamadığım, gerçekleştiremediğim hayallerim geldi. mesela sen bugün burada olmalıydın, öyle hayal etmiştik oysa.. evinin önünden geçerken kış soğuğu çarptı suratıma, bir anda içim ürperdi adeta. ne bursa ne görükle hiç bir yer değişmemiş.. değişen tek şey insanlar olmuş...
 5. uyuşturucu alkol seks bataklığı. on sekiz on dokuz yaşındaki kızlar iki bira bir tutam ot için kucaktan kucağa dolaşır. erkekler sevgililerini zengin ve yaşlı bursalı insanlara peşkeş çeker.

  pek çok öğrenci ile tanışma konuşma şansım oldu. kitap okuyanı görmedim. sanatla ilgilenmeyen sinemayı bilmeyen tiyatrodan haberi olmayan kişiler. hadi bunları yapmadın bari derslerine çalış be kardeşim o da yok. doksanlı yıllarda üniversitedeydim. kitap okumayanı insan yerine koymazdık. en derslerle ilgisi olmayan arkadaşlar en az bir kaç konuda uzmandı. tiyatro ve sinemayı takip etmemek tuhaf karşılanırdı.