göze göz dişe diş diyen kız - david lagercrantz, stieg larsson - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
göze göz dişe diş diyen kız - david lagercrantz, stieg larsson
ejderha dövmeli kız unutmaz.

unutmadığı gibi, affetmez de.

lisbeth salander son olaydan sonra atıldığı hapishanede bile adaletin temsilcisi olmaya devam eder. maksimum güvenlikli birimin duvarlarının ardından kışkırtılan ırkçı ve dinî çatışmalara göz yummaz.

mikael blomkvist her hafta uzun bir yol gidip lisbeth’i hapishanede ziyaret eder, bu ziyaretlerinden birinde acılarına çare olacak bir ipucu yakalar. mikael açısından millennium için de güzel bir haber olabilir bu. lisbeth açısından ise çocukluğunda saklı kalan gerçeklerin gün yüzüne çıkması demektir.

fakat gerçeklere erişmek o kadar da kolay olmayacaktır; kayıt ismini verdikleri habis deneylerin ardındaki bilim insanları bu konunun üstünün uzun süre önce örtüldüğünü düşünüyordur ve öyle kalması için de ellerinden geleni yapacaklardır.

salander geçmişinin gizemini çözmeye ve anılarındaki kadını bulmaya çok yakın olduğunu biliyordur; boynunda çocukken ona bir ejderhayı anımsatan doğum lekesi olan kadını… salander her ne pahasına olursa olsun intikamını alacaktır.

göze göz dişe diş diyen kız, gerilim yaratan hikâyesinin gücünü dünya çapında milyonlarca okuru etkileyen stieg larsson’un millennium üçlemesinden ve salander ile blomkvist’in adalet için savaşa devam etmesinden alıyor.
 1. millennium serisinin 5. kitabı. bu kitabı hem tarz hem de konu olarak seriye 4. kitaptandaha yakın buldum, yazarın eli daha bir alışmış konsepte sanırım. farklı olaylardaki karakterlerin iç içe geçmesi doğal bir akışla anlatılmış. lisbeth salander'in aksiyon sahnelerindeki başarısı abartılı gibi olsa da seviyorum bu karakteri okumayı :)

  !---- spoiler ----!

  salander'in geçmişini meğer tam öğrenmemişiz :o

  holger palmgren üzdü :(

  rakel greitz sen nasıl bir kötüsün, insan kanserim, giderayak günah çıkarayım, af dileyeyim, iyilik yapayım filan diye düşünür, maşallah hiç :/

  !---- spoiler ----!