1. bu sıralar iyi takip edilirse dolara alternatif bir yatırım aracı olur. şu an 128'lerde 124'lere de gelebilir 132'lere de çıkabilir. bence mevcut birikim 5'e bölünmeli. buradan 1 parça alınmalı, çıkarsa satılmalı. düşerse 127'den bir parça daha alınmalı. yine düşerse bir parça daha, yine düşerse bir parça daha. 124'ten aşağı olma ihtimali düşük oradan tüm birikimle girilim mart nisana kadar beklenmeli. tahminim 140'lara kadar çıkabilir.

  not: kişisel görüşümdür, sonra vay efendim zarar ettim olmasın.
  abi
 2. her ne olursa olsun en iyi yatırım biçimidir bana göre. ayda bir, birkaç ayda bir alıp kenara atmak ileride lazım olduğunda çok işinize yarar.
 3. çeyrek altın'ın yerini alan yatırım aracı. altın; türk kadını için vazgeçilmez, daha doğrusu kumbara niteliği taşıyor. büyükannem'in iki özlü sözü vardır. birincisi, "tavuğun derisi ile gerisi yenmez" der. diğeri ise "her ay yastık altına bir çeyrek altın koy". altın'ın düşmesini bekleyip yatırım yapmak kolay değil. altın her zaman değer kazanır. o yüzden 128'den 124'e düşmesini beklemeden alınmalı, sonra unutulmalı, önümüzdeki ay 132 olursa yine bir miktar alınmalı. bu şekilde kötü gün olur, bir bakmışsın eldeki altınlar iş görür noktaya gelmiş. bir de dede atasözleri vardır "elindeki yumurtaları aynı sepete koyma"
 4. kasımda 128'lerde idi, 126'lara kadar geriledi. alan aldı tabi o sıralarda. bugün 136'yı görmüş durumda. 140 hedefi için mart nisan beklemeye gerek kalmayabilir.

  dolar gereksiz şişti 3.62 oldu. mantıklı bir ekonomik açıklaması yok, hamle olursa geri çekilebilir. yatırım yapmak için uygun bir noktada değil gibi görünüyor. doların yeri 3.54.

  not: yatırım tavsiyesi değildir.
  abi
 5. dolar artıyor, avro artıyor, borsa 110000 bandına geldi de bi gram altın artmadi.