• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.11)
guardians of the galaxy - james gunn
bir grup galaksilerarası suçlu, evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışan korkunç bir savaşçı olan ronan ile mücadele eder.


 1. kafası rahat bir film, ilk söyleyebileceğim bu...

  sanırım ang lee 'nin hulk filminden sonra en sevdiğim marvel filmi bu oldu. x-men filmlerini ayrı bir kefeye koyuyorum ciddiyetleri nedeniyle, belki tekrar izleyince fikrim değişebilir ama, gerçekten düzgün bir film bana kalırsa guardians of the galaxy. ha bu kadar sevmemin nedeni, son derece düşük beklentilerle izlemem ve çok eğlenmem de olabilir muhtemelen. yani değerlendirmeyi kaliteden ziyade, eğlendirme kabiliyetine bakarak yapıyorum.

  filmin ve karakterlerin özeti aslında gamora 'nın gözcü kulesinde sarf ettiği cümlede saklı:
  " ...galaksideki en büyük idiyotlarla çevrem sarılı şekilde öleceğim "

  filmde " ürpertici küçük yaratık " olarak damgalanan rocket 'ten drax 'a kadar tüm ana karakterler ayrı ayrı başarılı. film boyunca dostluk ve ekip olma durumu ile ilgili bir vurgu var ve en sonunda bunun neden yapıldığı bir yere bağlanıyor ( we 're the guardians of the galaxy demek için... ). ilk film için oldukça yeterli olmuş yani, bu sadece giriş demişler. ama hızlı bir giriş...

  bir kaç güzel ayrıntı vardı sevdiğim ve yaratıcı bulduğum, ilki yondu udonta'nın akıl almaz oku! ne mübarek bir ok olmuş o. bir de nova ordusunun kenetlenip dark aster 'ı ablukaya aldıkları savunma düzenini çok yaratıcı bulduğumu belirtmeliyim. güzel düşünülmüş. bir de cccp ibareli cosmo the space dog gözümden kaçmadı haliyle, sanırım sonraki filmlerde daha çok çıkar karşımıza.

  ve en güzel tarafı da kevin bacon - footloose göndermesiydi açıkçası.
  " ...well, on my planet, we have a legend about people like you. it's called footloose. and in it, a great hero, named kevin bacon, teaches an entire city full of people with sticks up their butts that, dancing, well, is the greatest thing there is "