güneş topla benim için - zülfü livaneli - youreads

 • youreads puanı (9.00)


 1. !---- spoiler ----!

  seher yeli çık dağlara
  güneş topla benim için
  haber ilet dört diyara canım
  güneş topla benim için

  umutların arasından
  kirpiklerin karasından
  döşte bıçak yarasından canım
  güneş topla benim için

  seher yeli yar gözünden
  havadaki kuş izinden
  geceleyin gök yüzünden canım
  güneş topla benim için.

  !---- spoiler ----!
 2. "Herkes terziye bir insan götürür, 'Bu insana bir elbise dik' der. Biz Ülkü'ye bir elbise götürdük, 'Bu elbiseye bir insan uydur,' dedik." diyor zülfü Livaneli bu şarkının sözleri için. sözler ülkü Tamer'e ait. bu şarkının ve diğerlerinin hikayesi ülkü Tamer'in kendi kaleminden şöyle

  biri "geceleyin gök yüzünden canım..." diyor biri "göğe bakalım..."^:turgut uyar^ bize de kafayı yukarı kaldırmak düşüyor, ne varsa ikinci yenide var.
  mesut
 3. 7-8 sene önce tanıştığım aşırı derecede faşist ve kökten milliyetçiliğin nadir örneklerinden olan brezilya milliyetçiliği adlı gurühun etkisiyle duyduğum zaman aklıma gelen görselin fon müziği.
  https://i.hizliresim.com/YOBp0k.png
 4. iki üç hafta önce durduk yere arkadaşımdan gelen bir telefon üzerine sahile inip sokak müziği yapmıştık. plansız programsız aklımıza ne gelirse çalarken (normal zamanlarda sıkça birlikte çaldığımız için) diğer arkadaşım "oooo ne geldi aklıma" diyerek buna girmişti. biz de hemen arkasından tabii... yoldan geçenlerin de eşlik etmesiyle daha da güzel olmuştu şarkı.
  jimi