1. insan evladıdır. ama yine de biraz aynaya bakmasında fayda var.
  baran
 2. içi pis değilse sorun olmayacak kadındır. keşke aklı fikri kötülüğe çalışan insanların aynada, gerçek yüzlerini görebilseydik.
  ozumm
 3. içi kötülük kaynayan kadın <dış görünümü beğenilmeyen kadın < kendini güzel zanneden ama beğenilmeyen kadın.


  not: çirkin demedim çünkü çirkin sıfatını bir kadına bir canlıya yakıştırmak mecazi anlam dışında fazlaca gurur kırıcı olabilir, kullanıma dikkat etmek hatta hiç kullanmamak bile gerekir diye düşünüyorum.bu da buraya küçük bir farkındalık olsun sayın youser halkı.
 4. bu kadınlara nefret kusmak niye her yerde var? niye bundan prim yapmaya çalışılır? güzel ya da çirkin kavramı neye göre, kime göre? yapmayın , etmeyin youreads'i çöplüğe çevirmeyin. okumaktan tek keyif aldığım sözlüğü diğerlerine benzetmeyin.

  tanım: kendini bilmez , densiz bir işgüzarın tespit sıçması.
 5. çirkin kadınları bir bir ortaya çıkaran başlık. kadınlardaki bu alınganlığı anlamadım gitti. eleştiriye gelemediklerini de görmüş olduk.
  baran
 6. bir erkek olarak rahatsız olduğum başlıkta nitelenen kadındır. yapmayın arkadaşlar. bu cinsiyetçi başlıklar yüzünden ekşi okurken midem bulanır oldu. her insan kendine güzeldir. tartışılacak bir durum yoktur.
 7. güzel olup iletişim kuramayanlardan daha fazla özgüvene sahiptir. aynı gamdan çalıyorsanız belki sevişmezsiniz ama muhabbet edebilirsiniz. belki de sevişirisiniz. bu sizin bileceğiniz bir şey. ama yine de muhabbet edersiniz.
 8. benimdir bu. çirkinliği neden bu kadar ayyuka çıkartıyoruz ki. toplumun kabul ettiği bir güzellik biçimi vardır. bunun dışında yer alırsınız ve bunu bilirsiniz de. insanın kendinin farkına varması kadar güzel bir şey yoktur. çirkin olmaya çirkinim dee, ayna da kendime uzun uzun bakıp "aman sen ne de tatlısın, minnoşsun bugün" diyecek kadar da beğenirim kendimi, güzel bulurum.

  içi beni yakar dışı sizi yani. benim gibi çok kadın da vardır biliyorum, hayattaki tek mutluluğu bu değildir üstelik. mutlu olmanın yolu da zaten toplumun güzellik algısına hitap etmekten geçmez o'nun için. ayrıca insanın -kadın erkek diye ayırmaktan hoşlanmıyorum- kendini güzel/yakışıklısı bulması ne kadar güzel bir şeydir öyle.. kendine bakması, bakımlı olması, bir duş alabilmesi, temiz kokması, en önemlisi gülümsemesi.. bunlar olan ya da olmayan güzelliği cilalar, parlatır.hayatta kızıp öfkelenecek tonla olay yaşarken; bizi mutsuzluğa itecek türlü sebepler önümüzde boy boy sıralanırken kötüden iyiye geçiş, hissiyatı güzel etkileyecek sözler, davranışlar sizce de güzel değil midir ki hem? insanlar güzel sansın kendilerini, bırakın kendi dünyalarında...