1. bir varsayımdır esasen. güzel görmektir olay daha çok.
  abi
 2. göreceli bi kavram. ellağam (tokat yöresinde galiba yerine kullanılır) mecnuna sormak lazım bunu.
  gundi
 3. "tanıdığım en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş, romantik ve anarşist olan insanlardır.

  bu kişiler, yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir, direniş, duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, bilgelik ve derin sevgiden kaynaklanan bir ilgi ve sorumlulukla doludurlar.

  güzel insanlar öylece ortaya çıkmazlar; onlar, oluşurlar…"

  elisabeth kübler-ross
 4. gelsin de iki dakikada façasını alayım aşağıya.
  güzel veya yakışıklı olduğumdan değil, sadece hemen hemen herkeste bir kusur bulabilen; hatta birden fazla kusur bulabilen biriyim. kimi kandırıyorum ki? pek çoğunu kusur bulmaya gerek kalmadan çirkin buluyorum.

  çirkin bulmadığım insanları çok seviyorum. az ama öz seviyorum kendimce... güzel dediğim insanların dışı mi içine, yoksa içimi dışına yansımış bilmiyorum ama içi de dışı da aynı oluyor bunların. ;)
 5. allah başka dert vermesin.
 6. bir kişi belki herkes tarafından güzel bulunmaz ama biri gelir ve onu güzel bulur önemli olan budur. yani herkes güzeldir.
 7. kime göre güzel ? bana göre güzel değilse yemişim güzelliğini. gerçi güzel olsada pek sevmem, olum ben insanları sevmiyom galiba
 8. bazen dünyanın en çirkin insanı sana dünya güzeli gelirken. afet gibi bir hatun sana itici ve çirkin gelebilir bu durum tamamen karşıdakinin senin için hissettirdiği duygularla ve senin onda görmek istediklerinle ilgilidir.
  wtf
 9. yalnız herkes lafı dolandırmış. burdan da anlıyoruz ki çoğu sözlük kızı çirkin ya da kendini çirkin buluyor.
  arkadaşlar şu güzellik göreceli falan filan laflarını geçelim.
  ona kalsa dünyada her şey göreceli. tanrı bile göreceli anasını satayım, yemişim güzelliği.
  göreceli mevzusu hariç şu var ki evrim sürecinde sürekli neslimizi daim eylemek için çoğaldık.
  ama zekanın evrilmesi ile bir şeyler değişti. artık daha seçici olduk.
  halbuki amacımız soyumuzu devam ettirmek.
  bunun sebebi tam olarak bilinmiyor bilimsel olarak ama bazı ortak noktalar var.
  mesela vücut ve yüz hatları, sesi, fikirleri, ortak zevk ve hobileri, konuşma şekli, jest ve mimikler, özgüven vs gibi bazı konular ortak.
  yoksa kimse kimseyi yemesin şimdi. taş gibi erkek görseniz siz kızlar ya da biz erkekler taş gibi kız görsek elbette ki onunla olmak isteriz.
  seçici davranmak biraz da rahatlıktan. hayatında hiç güzel kadın yer edinmemiş bir adam bir top modele direk vurulur elbette.
 10. "bir kadın için fazla güzel olmak kötüdür. mizah duygusunu ya da kişiliğini geliştirmesine engel olur"

  (bkz: about time)