güzel olmanın dezavantajları - youreads

 1. konunun uzmanlarından beklediğimiz çirkinlere moral olabilecek dezavantajlardır.
 2. ilgiyle takip edeceğim başlıktır.
 3. tanımda sıfat belirsiz olup her şeye gidebilir. güzel ne? güzel çiçek olmak ise mesela erkenden koparırlar dalından. güzel kitap olmak ise mesela, erkenden okurlar.
  güzel insan olmak ise, yerler gülüm, sen bitene kadar yerler.
 4. arkadaş gördüğü insanlar bir süre sonra ona farklı gözle bakmaya başlar. kendisi ve kendisi muhatabındaki birçok insanın rahatsız olmasına ve kişinin kendini sadece böyle görülen biri olarak hissetmesine (kötü bir histir) neden olur.
 5. ne kadar zeki olursanız olun iltifatların önce dış görünüşünüze gelmesi. güzel olduğunuz için dediklerinizin ilgiyle dinlenmesi, fikirlerinizi tanımaya güzelliğinizin öncelik vermesi.
 6. beyle gezmedikleri müddetçe bir sorun yaşamıyorlardır diye tahmin ediyorum :D Ben çok güzelim/yakışıklıyım da bunun çok dezavantajı var yhaa diyene saygı duyarım elbette ama bana samimiyetsiz gelir. On tane avantajı varsa belki bir tane de dezavantajı olabilir. Yaşayan arkadaşlarımız daha iyi bilir tabisi. Bir de düşününce bunlar çok göreceli kavramlar be. Bazen herkesin güzel dediği kadınlar bana güzel gelmezken, ortalama denilen kadınların tipi güzel geliyor.

  Bu başlık kadınlara yönelik olduğu için öyle yazdım ama erkekler için de konuşursam orada da bu var bence. Şimdi ülkedeki her bağyan kenan imirzalıoğlu'nu beğenmek zorunda mı? hiç. Mankenlikten gelme olduğu için fiziği gerçekten düzgün bir insan bence. Gülüşü de çok samimi ama neden bu kadar abartılıyor anlamıyorum. Yüzü normal geliyor bana. Neden o kadar ayılıp bayılıyorlar senelerdir anlayabilmiş değilim. Ben oyumu kıvanç yönünde kullanıyorum mesela. Demek ki neymiş? Göreceliymiş.
  Yorumlarımda haliyle karakteri hesaba katmadım başlık sebebiyle. Bir de bu zamanda karakter de çok önemli bence. Bir de onu da katıp değerlendirince belki kenan imirzalıoğlu kıvanç tatlıtuğ'dan kat kat çekicidir. Bilemeyiz.

  Edit: aa adriana lima ile metin hara aşkı mesela. Birçok kişi çocuğu beğenmiyor kendine bakmadan. Yine eski eşini de birçok kişi beğenmezdi. Bence bu tarz durumlar normal de bazılarına garip geliyor.
 7. kadın yöneticilerin senden nefret ediyor.
  parov