1. el kadar bebeğe bile yapılan uygulama. Şu fotoğrafı görünce çıldırdım sinirden.
  biz bunlarla aynı ülkede yaşamak için ne gibi bir günah işledik de karşılığı bu oldu?
  küçücük bebeğe yapılacak iş mi o? gerçi normalde yaptıranlar da garip ama en azından kendi karar veriyor. çocuğu vegan beslemekten bir farkı yok bunun. ikisinde de ailelerinin kurbanı oluyorlar. millet o kadar küçük çocuğa dokunmaya kıyamıyor. bu ne vicdansızlık. kim bilir ne kadar ağlamıştır.
  bir de gaz ve altına kaçırma sorunu için yaptırın demiş. gel de çıldırma. birkaç aylık bebek elbette tuvaletini bezine yapacak. anne tuvaletim geldi demesini mi bekliyor ben anlamadım. keşke haklarında yasal işlem başlatılsa da tabii buna kendim yazarken bile ihtimal vermedim.
 2. çocuklara yapılan böyle yanlış uygulama için yapabileceğiniz bir şey yok. askerde nasıl eğitim zayiatı varsa buda özgürlük zayiatıdır.

  çocukların ailelerinden alınıp devlet tarafından bakılması bariz daha da kötü olacağına göre buna katlanmak ve minimuma düşürmeye çalışmaktan başka çare yok.

  ailelere çocuklara yaptıkları uygulamalarda nerede dur denmesi gerektiği ince bir konu. size hacamat, din dayatması kötü gelir başkasına çocuklara verilen şeker oranı.

  hacamata gelirsek bence tamamen saçmalık. kanı almanın herhangi bir hastalığa faydası varsa gidip kan versinler. hatta kanı filtre edip istediği kısmını bile verebilirler.

  edit: bu arada hacamat ile alınan kan ile damardan kan alımının farklarını test etmiş bir tez,deney vs.. var mı?
 3. peygamber yapmış diye neden bu kadar kutsallastirildigini anlamadığım bir şey. tıbbın gelişmediği zamanlarda kullanılan bir tedavi yöntemi olabilir anlarım da bugün hala son umut ya da mucize gibi takdim edilmesi çok saçma geliyor. allah akıl fikir versin.
  zahle