halkların demokratik partisi - youreads 1. diğerleri pas vermedi diye eleştirilirken; samimiyeti ölümle, hapisle, işkenceyle sınanan parti. 7 haziran öncesinde de böyleydi, "kurdun dişine kan değdi"kten sonra da. savaş baronu saraylının, barışa bir adım kalmışken, barış olursa kaybedeceğini gördüğünden bunca insanın öldüğünü söylesek... sanırım "hayır onlar vatan için öldü" diye kendinizi kandırmanız daha doğru.

  imralı heyeti defalarca "bu süreçten geri dönüldüğü takdirde eskisinden daha beter olacak" diye söyledi, oldu da. bugün iç savaşa hazır bir kitle var, türkiye'nin elindeki en büyük şans hdp gibi bir partinin varlığıdır, hem demokratik açıdan hem de örgüt ile ilişkileri bakımından bir daha eline böyle bir imkan geçmeyecektir. meclisten 28+ milletvekilinin vekilliğini düşürdüğünüzde herşeyi çözülecek sanan ve muhaliflik yapanlar akpnin kucağına atlayacağına ilkesellik neymiş hdp'den öğrensin (kişilerden bahsetmiyorum, hatalı davrananlar olabilir). sonuç olarak başkanlıkta görüşürüz

  bölücülük, terör, savaş suçu... bunların nasıl yapıldığını haşmetliler zaten gösterdi, eskiden devletin terör suçu işlediğinden bahsettiğimizde bi dayak yemediğimiz kalırdı, şimdi canlı yayında izliyoruz ama bu sefer de devleti savunmak için tek çare ırkçılık kalıyor.

  ben insanların içindeki özgürlük, eşitlik, haksızlığa direnme isteklerine güveniyorum, fakat çoğu insanda böyle bir istek yok, öyle olmayan insanlar sanırım uzun bir süre daha dünyayı yönetecekler ve yönetilmelerine izin verecekler. kürtlere ve diğer halklara nelerin yaşatıldığını tarih yazacak, yazıyor da. ve siz bugün söyleiklerinizden, çocuklarınızın yanında utanacaksınız.
 2. T24'de Erdem Yörük bugün için bir yazı yazmış. bu katrana bulanmış kalplere çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok.

  !---- spoiler ----!

  Biz bir hata payıyız!

  20 Mayıs 2016 18:45

  İstatistikte ‘hata payı’ diye bir kavram vardır. Genelde yüzde 2-2,5 kadar alınır. Bulunan her değer için, aslında bu değerin yüzde 2-2,5 kadar altı da gerçek olabilir, üstü de. Bu hata payıdır.

  7 Haziran seçimlerinde HDP yüzde 13 oy aldı. Bu yüzde 13’ün yüzde 11’i Kürt, yüzde 2’si de Türk’tü.

  Bugün anladık ki biz HDP’ye oy veren Türkler bir yüzde 2’lik hata payıymışız. Biz olsak da olurmuş, olmasak da, biz bu ülkede bir hata payıymışız, hatta bu ülke için bir hataymışız.

  Bu ülke çünkü, gerçek ülke, AKP, MHP, CHP’sinin ortak oylarıyla Kürtleri, ve onlara destek oldu diye de sosyalistleri, feministleri meclisten atan bir ülkeymiş. Bu ülkenin gerçeği, mesele Kürtlere gelince, İslamcısı, sağcısı, sosyal demokratı, muhafazakarı ile herkesin bir birbiri ile aynı olmasıymış, standart sapması pek bir azmış. Biz yüzde iki ise olsak da olur olmasak, benim artık çok da umurumda olmayacak.

  7 Haziran öncesinde ‘HDP, AKP ile anlaşacak’ safsatası ile uğraştığımız ayları hatırlıyorum. Hatırladıkça acı bir tebessüm alıyor yüzümü. ‘HDP, AKP ile anlaşacak’ safsatasını çıkaran partinin, AKP ile birlikte HDP’yi Meclis’ten atması, söyleyin bana dostlar, tarihteki en büyük ’10 numara satış’ değil midir? Kötü bir Türk filmi mi izliyoruz? Ve Türk filmlerinde niye hep Kürtler kaybediyor? Siz şaka mısınız ‘Eyyy Cehape’?

  Ama ben suçu gene Kürtlerde buluyorum. Affedersiniz size ne bu ülkenin batısının dertlerinden, çevre sorunlarından, cinsel baskı rejiminden, alkolünden kent bilmem nesine? Sanki yüzde iki dışında bir kişinin umurunda oldu bu. Bu ülkedeki kimsenin hak etmediği kadar solcu olan bir hareketin, utanmazca arsızca ‘milliyetçi’ diye kodlandığı bir yerde, Kürtler artık bıraksın bu işleri. Kendi işlerine baksınlar. Vallahi de değmez, bize değmez.

  Bu oylamadan sonra vallahi utandım, zaten az sayıda insan olduğumuzu biliyordum ama, bu kadar az olduğumuzu, hata payı olduğumuzu anlamak zor oldu. Şimdi yine Kürtleri Meclis’ten atacaklar. Bir Kürt görünce utanıyorum, yüzüm yok bakmaya.

  CHP şunu yaptı bunu yaptı, şu taktiği vardı yok bunu hesaplıyordu. Bunları geçelim, bunlarda kaybolmayalım arkadaşlar. Bunlar hakikati saklıyor, hakikat ise büyük resimde. AKP, MHP, CHP birleşti ve Kürtleri Meclis’ten atıyor. Nokta. Bu ülkenin gerçeği bu, bu ülke bu, biz bir hatayız, ufak bir hata.

  Biz hata payları bu günü unutmayacağız.

  !---- spoiler ----!
 3. 5milyon hdp'liye sorsa 5 kisiden alınamayacak tepkiyi hdp'nin gorüşü gibi gösteren, nerden paylaşildigi belli olmayan, akildişi , provokatif paylaşımların gerçek oldugunu zannedenlerin youreads'de yazar olabildigini gosteren parti, 3 buyuk milliyetçi cephe partisinde kurtlere hakaret eden bir yonetici kimsenin gozune batmaz, ancak turklere ya da baska bir halka hakaret eden bir kisi hdp'den ihrac edilir.
 4. Bugün genel merkezi önündeki kardan adam, zafer işareti yaptığı gerekçesiyle yıkılmıştır. Allahtan ülkede demoğrassi var da pürmüz kullanmamışlar, avrupada bile polis oksijen kaynağı kullanıyor, dünyanın en özgür kardan adamları bizim ülkemizde.

  link
 5. iktidarın mhp oyları için her türlü hukuksuzluğa maruz bıraktığı parti. 12 m.v. , 60 belediye başkanı tutuklu , 28 belediyesine kayyum atanmış.

  hdp ve bileşenleri referandumda oylarını #hayır olarak açıkladılar, boykot yok.
 6. tarih itibariyle;
  13 milletvekili, 27 il ve 84 ilçe eş başkanı, 750'yi aşkın yöneticisi, 85 belediye başkanı tutuklu....

  1-20 mart arasında cumhurbaşkanı 169, chp 47, mhp 17, hdp ise 0 saat canlı yayınlarda yer almış.
 7. bu partinin seküler aydınlanma ilgili bir probleminin olacağını düşünmek bilgi çağında ahmaklıktan başka bir şey değildir. araştırmadan verileni alma konusunda yandaş medyanın kitlesinden çok farklı olunmadığı ortada. devlet tekelindeki tarih bilgisiyle geçmişi arzulayan mevcut muktedirlerin dertlerinden farklı değil dertleriniz