1. iktidarın mhp oyları için her türlü hukuksuzluğa maruz bıraktığı parti. 12 m.v. , 60 belediye başkanı tutuklu , 28 belediyesine kayyum atanmış.

  hdp ve bileşenleri referandumda oylarını #hayır olarak açıkladılar, boykot yok.
 2. "terör örgütü" yararsız bir klişedir, alogan'ın yaklaşımına katılırım. "bebek katili apo" nasıl "sayın öcalan" olmuştu, şimdi seçim sath-ı mailinde manzara tekrardan niye değişiyor kafa yormanızı rica ederim. ağrı'da yaşananların bayağı bir tiyatro olduğu yönünde güçlü emareler var, biraz daha bekleyelim, kesinleşirse kime "terör örgütü" demek lazım?
  mutlu
 3. solcu sosuna bandırılmış kürtçü parti. faşist ve ırkçı bir parti olduğu su götürmez bir gerçek. batı'da solcuları aday gösterip diyarbakır'da eski müftüyü aday gösteren bir parti solcuysa kalsın ben solcu değilim.

  bu partiye oy veren kendini sosyalist, devrimci, komunist adlandıran arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor zerre anlamıyorum. anlamayacağım da. kürtsen ve kendini solcu olarak tanımlıyorsan ne işin var senin faşist bir partide. bak orda kp var git onlara oy ver. ama sen yok ben kürdüm, solcuyum ama önceliğim kürt halkı diyorsan kusura bakma kardeş senin beyin fonksiyonlarında sorun var. zaten kendini türk solunda görüp de bu partiye oy verenleri tartışmıyorum bile.

  hangi sol parti masum insanların ölümü sonrası terörist cenazesinin taziyesine gider ya? hadi gittin hangi sol parti masum insanları öldürebilir? insanın aklıyla dalga geçmeyin be kardeşim. sen nasıl akp tabanı için okumamış cahil halk diyorsan hdp'ye oy verenlerin büyük bir bölümü de okumamış cahil kürt halkı. zaten onların da pek solculukla alakası yok. şeyh said'e ilgi duyan solcu mu olur ahahahahaha.

  neyse yine faşist ilan edileceğiz ama olsun yine söylemekte fayda var; bu ülkede sol partiler artık ezilenlerin yanında olacaz diye girdikleri "pkk çok güzel, kürtler harika yeaa" kafasından kurtulması gerekiyor. sol partilerin herhangi bir kimliği olmaz. herhangi bir ırkı üstün tutmaz. sol parti masum insanları öldüren bir terör örgütüne sempati duyamaz.
 4. barajı geçmesi akpnin büyüsünü bozacak olduğu için oyumu vereceğim parti. artık istikrar kelimesinden gına geldi. bu itlerin allah olmadığını görecek halk.

  cevap hakkımı aynı girdi de kullanayım boşa kirlilik yaratmayalım. bozuk da olsak çevreciyiz.
  1- hdpye oy verenler hdpden bir şey beklemiyor. tek istenen akpnin otomatik ellerinin sayısını azaltmak
  2- hdpnin sol bir parti olduğunu bile düşünmüyorum. ki ben ortadan yürümeyi severim zaten kimse karışmıyor ne güzel.
  3- ittifak durumu olsa bile 4 yıllık bir ittifak sizce garanti edilebilir mi? ben sanmıyorum.
  4- evet tahminde bulunabilirsin. ancak benim ve diğer arkadaşların karakterine laf etmeden önce bir dur bakalım. akpyle hdp seni yazman olarak mı tuttu lan.
  5- adamları terör yolundan alıkoyup meclise sokmak gayet insancıl bir yöntem. sırf bu yeter ulan.
  6 - bu seçimde 300'ün altında kalan akpnin istikrarlı imajı çökecek. bu esnafın oyu demektir güzel kardeşim. 4 yıl sonra bir seçim daha olacak unutma.

  kısaca demek istediğim olayı rasyonel bir şekilde ele alıyoruz. pembe gözlükleri rafa kaldırdık. anket sonuçlarına bak. %1lik oy oranı neleri değiştiriyor. gün gelince biz karakteri oturmamışlara minnettar kalabilirsin.
 5. zamanının terör örgütü, bugünün partisi. ya bu adamlar size ne etti kardeşim? hak arama uğruna daga çıktılar laf ettiniz. tamam siyaset yapalım dediler karalama kampanyaları yapıyorsunuz. kaç asker şehit oldu diye ağlıyorsunuz da neden hiç daha silah tutmayı bilmeyen 20-25 yaşlarındaki adamları dağa gönderen devleti suçlamıyorsunuz? dağa çıksalar suç, siyaset yapsalar suç. yatsınlar yattıkları yerde, hak aramasınlar, devletimiz her imkanı sağlar onlara değil mi? sokağa çıktınız mı bilmiyorum ama gezi parkı zamanı, herhangi bir 1 mayıs ya da eylem zamanı sokağa çıkarsanız götürdünüz o koşulsuz sevgi ile bağladığınız devleti. zamanında "bize gezi parkında bunu yapan devlet doğudaki kardeşlerime neler yapmıştır" sorusunu soranlar şimdi neredeler arkadaşlar? umarım burda bu partiye laf söyleyenler ilerde hak aramak için sokağa çıkarlar. o zaman yanlarında yine bu partinin elemanları olacaktır.

  adettendir. kürt değilim. karabük'lüyüm.
  zgrkk
 6. adana ve mersin hdp il teşkilat binalarında patlama meydana geldi. patlamalarda 4 kişi yaralandı. hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş, "öylesine zaman ve yerler seçilmiş ki adaylarımızın ve parti üst düzey yöneticilerimizin cenazelerini çıkartmak istediler. hedefleri buydu. türkü kürde düşman etmekti. çirkince, aşağılıkça bir operasyona giriştiler" dedi ve ekledi: "bize saldırılarla mesaj göndermek isteyenler. aldık mesajınızı. seni halen başkan yaptırmayacağız."
 7. hdp'nin diyarbakır mitinginde patlama oldu. bir çok yaralı var. ve polis kitleye gaz bombalarıyla, tazyikli suyla saldırıyor.
  bunun sorumlusu "400 milletvekili verin, bu iş huzur içinde çözülsün" diyendir. hdp yalnız değildir.
  imc tv bbc türkçe
 8. 124 kere saldırıya uğradı. şoförleri yakıldı. mitinglerinde iki patlama oldu. yaralılar var,miting ertelendi.
  ama bu teröristler hala barış diyor, provokasyonlara aldırış etmeyin diyor. terörist işte ne olacak.
 9. iktidar olurlarsa elektriğin bedava olacağını vaat eden parti. zaytung haberi sanmıştım ama değilmiş.
  kaynak
 10. akp iktidarını zayıflatmak için bile olsa pkk sempatizanı olması nedeniyle oy vermeyeceğim parti.
  kuz