hangman - johnny martin - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.00)
hangman - johnny martin
cinayet dedektifi ray archer ve ortağı suç profili uzmanı wil ruiney, şehrin en bilinen seri katillerinden birini yakalamakla görevlendirilir. katil, bir çocuk oyunu olan 'adam asmacayı' temel alarak insanları katletmektedir. archer ve ruiney, dünyanın karmaşık kapılarını aralayarak katilin izini bulmaya çalışacaklardır. bir gazeteci ise dedektifleri takip ederek suç serisi hakkında haber yapmaya çalışır. (beyazperde)
 1. al pacino ve gizemli konusu sebebiyle izlemeye karar verdiğim, umduğumu bulmayı bırak, ömrümden ömür çalan berbat bir film.

  aslında filmin star tv gece yarısı kuşağında yayınlanan berbat filmlere özgü açılış sahnesi, ne ile karşı karşıya olduğumuza dair epey ipucu vermekte. evet bu 3. sınıf bir araba takip sahnesi, durum vahim.

  filmin iç tutarlılığı sıfıra yakın, senaryo yazılmış mı yazılmamış mı emin değilim. abuk sabuk şeyleri birbirine bağlayıp cinayet çözen al pacino doğaçlama yapıyordur herhalde. "aa burada su var demek ki katil nehri araştırmamızı istiyor." tadındaki çıkarımları başka türlü açıklayamadım çünkü. bu arada al pacino tüm film boyunca uykuya dalmak üzere arkadaşlar izlemeyi hala düşünen varsa bunu da dikkate alsın.

  uzun süredir izlediğim en kötü şey, ne yazık ki baş rolünde de al pacino uyuyor, ay pardon oynuyor. puanım 3, o da ışıkçıların, kameramanların emeği hatrına. kimseye tavsiye etmiyorum, hiç kimseden bu denli nefret etmiyorum. şüphesiz filmden çok daha güzel olan trailerı