harry potter muhabbetleri - youreads  1. aldığım ingilizce set ile tam uyum sağlayan başlık. çok seviyorum ya garip bir huzur veriyor okumak. şu an chamber of secret a başladım. hafif gerginliği bile garip bir huzur.

    benim beklentim aslında devam kitapları ile ilgili çok fazla. serinin 11 sene öncesini ile ilgili yazılabilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. ama ne yalan söyleyeyim beni de üzdü son çıkan kitaplar.
  2. harry potter and the cursed child rezaletinden sonra gorduk ki fantastik edebiyatin ilmek ilmek islenmis arka plani ve karakter derinligi rowling ablamiza hic ugramamis bizim abartmamizmis. yaz dizisi olarak baslayip tutunca uzerine devam senaryosu yazilan yerli yapim kivamidan oteye gidemeyecek bu serinin gelecegi. kitap ve filmlerde gozumuze sokulan karakterlerin birden "ya aslinda hermonie siyahiydi ben hicbir yerde beyazdir demedim" tarzinda degistirilebilmesi bunun canli ornegi. edebi olarak serinin gelecegi coptur ama sinema uzerinden yurur gider. fantastik canavarlar serisi oyunculuk ve kalite olarak serinin onune gecerse sasirmam.
  3. bu muhteşem serinin, yıllardır kimseyle muhabbetini yapamamış biri olarak etkinliği başlatıyorum. serinin şimdiye kadar ki gelişimi ve ileride olabilecek gelişmeler konulara dahildir.