1. "hayat insan için her zaman deplasmandır."

  halı saha filozofu coolcat

  ^:swh^

  not: ayrıca başlığın seyahat kanalında olması çok güzel olur. moderatörlere selam.

  not2: değiştirmişler bile. pehhhh... hayatla felsefenin ne alakası var allasen?
 2. ölümün zıt anlamlısı mı yoksa eş anlamlısı mı olduğuna karar veremediğim kelime .
  bulut
 3. güldükten sonra ciddileşilen zaman aralığında hissedilen hayal kırıklığı gibi bir şey.
 4. sayılmayan golün şişirdiği beklenti balonunun sönerken çıkardığı kuru ve pürüzlü sestir.
 5. yaşadığımız hayat bir kereliktir. load saved game gibi bir seçenek olmaması eksi midir artı mıdır bilmiyorum ama hayat yaşamaya değer. kıymetini bilin. sadece birkaç gün yaşayabilmek için yalvarır gözlerle bakanları düşünün.
 6. toz pembe olmayandır
 7. çoğu kişinin tikel ayrıntılarıyla tanımlamaya çalıştığı şeydir. öyle olmuyor işte anam, hayatı gerçekten anladığınız anda cebinizdeki telefondan, kurduğunuz tüm sahte ve boktan ilişkilere kadar yoğun bir bulantı hissedersiniz her konuda.
 8. bazen son saniye basketi yemiş takımın taraftarı olursun. öylesine hüzünlü ve acı, bazen son saniye basketi atmış takımın taraftarı gibi, coşkulu ve mutlu

  ve hayat siyahla beyaz gibidir. karanlık günlerinde olur, aydınlık günlerinde ama acı ve hüzün olmadan mutluluğun değerini bilemezsin şu hayatta.
 9. hayat, geçmişten özümsenerek geleceğin şekillendirildiği bir hamurdur.
  er kişi niyetine tutulan dileklerin aydınlığında kalbin derinliklerinde kalan saklı hatıralar, ara sıra yerlerinden çıkarılarak arındırılır üzerilerinde kalan tozlardan. her tanışılan insandan bir iz kalır; her okunulan kitaptan bir kelime, her öpülen dudaktan bir sıcaklık kalması gibi. kelimeleri kullanmasını bilen bir insan ile her zaman konuşabilirsiniz. yeter ki bu insan sizi çok tanımayan biri olsun, hakkınızda her şeyi bilen bir insan ile paylaşacak bir şeyiniz kalmamıştır.

  olgunluk, yaşantıların ruhunuza kattığı yaşlanmışlık hissiyatının naif ismidir arkadaşlar. özlüyorsanız gideceksiniz, seviyorsanız söyleyeceksiniz ve gitmek istiyorsanız gideceksiniz.hayatınızda eski sıfatına sahip olan insanlar size bugünlerinizi kazandıranlardır. mantığınızın, tecrübenizin ve aklınız ile hareket etmenizin size kattıkları, geçmişiniz sayesindedir. ondan uzaklaşın ama nefret etmeyin, güzel günlerdi o günler, unutmayın.
 10. bir sistemin, karakteristiği olan fonksiyonu gerçekleştirdiği zaman aralığı. daha çok canlılıkla bağdaştırılsa da, tüm sistemlerin bir hayatı vardır. bu ise doğrudan onun özüdür.

  öz kısaca; varlık amacı ya da varlık sebebidir. bir vazonun özü, içine çiçek koyulabilmesidir. perdenin özü güneşi engellemesidir vs. vs. bu öz kaybolduğunda ortada bir varlık da kalmayacaktır. yani; hayatı bitmiş olacaktır.