hdp'li vekile tepki gösteren kürt vatandaş - youreads 1. umarım o 'adam'a örgüt zarar vermez. çok duyduk bu olayları.
 2. şu an seçim olsa hdp barajı geçemez. ellerine geçen fırsatı ne güzel de teptiler. sanıyorlar ki kürt halkı cahil... ama değil efendiler, değil...
 3. diclekent kısmını bu partiye oy verenler iyi düşünmeliler. insan kendine sorar yani. bu adamlara hiç zarar gelmiyor, bu adamların çocukları dağa çıkmıyor, bu adamlar canlı bomba olmuyor diye. düşünmeniz lazım neden bunlar o kadar rahat içinde yaşarken biz telef oluyoruz diye. adam çok doğru söylemiş selo oradan otel kaldırıyor.olan kandırılmış bu adamlara oluyor. barışla demokrasiyle bu insanları kandırdılar, kandırmayı kolaylaştırmak için cahil bıraktılar. artık insanların siyahla beyazı ayırması gerekiyor. tüm baskılara, silahlara dayanıp seslerini en yüksek perdeden duyurmaları gerekiyor.
  edit: zülfiyare dokunmuş. buna hiç şaşırmadım.
 4. türkiyede kurulmuş bir partiye bir türk vatandaşının gösterdiği olağan tepkidir.
  garipsenmesi gariptir.

  zülfüyare dokunma editi: girdiyi eksileyenler sebebini yazıp kızartırsa sevinirim.
  h2o
 5. hemen kürtçüler tarafından asimile olmakla suçlanacaktır. örgüte destek vermediği ve alenen kirli çamaşırlarını kamuoyuyla paylaştığı için de ölse de ardından üzülmeyip, oy topladıkları şu masum vatandaşı gözardı edeceklerdir.
  sonuç olarak: senden benden farklı olmayan, örgütçü ve kürtçü vatandaşlardan farklı olan güzide bir vatandaşımız. allah kolaylık versin.
 6. haklı vatandaş. daha önce twitter'da belirtmiştim burda da belirtmek istiyorum.

  ben bir solcu olarak yıllarca akp'yi, chp'yi, devleti vs. nasıl eleştiriyorsam hdp'yi de eleştiriyorum. benim hdp ile sorunum da yok. benim hdp'nin solcu görünmesiyle sorunum var.

  bana göre hdp hiçbir zaman sol olmamıştır. sadece sol görünümüyle süslenmiş bir partidir. kendi dilim, kendi ırkım, kendi milletim diyen sol parti olamaz. bomba patlatarak sivil insanları öldüren bir sol olamaz. solun hiçbir fonksiyonu bu sivil insanların ölümünü açıklayamaz. bu yaptığının yıllarca faşist diye eleştirdiğin devletten hiçbir farkı yoktur. hdp ise sanki bunlar yetmezmiş gibi bir de bombacı cenazesinin taziyesine gidiyor. hangi sol bunu yapar anlayamıyorum. hangi sol bir terör örgütüne sempati besler anlayamıyorum. her şeyi geçtim artık yıl 2016, silahlı mücadele ile kimseye davanı aşılayamazsın. çağ, bilgiye kolayca erişim çağı.

  hdp'nin artık bir taraf seçmesi gerekiyor. kendisi sol mudur yoksa kürt milliyetçiliği yapan faşist bir parti midir? hdp, kürt milliyetçiliğini savundu diye oy verenlere lafım yok zaten adam bunu istiyor neticede ama kendine solcu diyen kürtlerin de artık bunu görmesi gerekiyor. çünkü sen kendine sol diyorsan oy verdiğin parti sol değil.

  ayrıca kendine solum diyen partiler de ezilenlerin yanında olacaz diye pkk'ya sempati beslemeyi kesmeli. evet ezilenlerin, ötekileştirilenlerin yanında olalım ama bir terör örgütüne sempati duymayalım. bu kadar zor mudur bu anlayamıyorum. ben bunları yazıyorum diye de faşist oluyorum. çok güzel kafalar gerçekten pırıl pırıl.
 7. haklı vatandaştır.

  türk ve kürt halkının aralarının düşmanca tavırlara dönüşmesinin en büyük sebebi pkk ve sol görünümlü faşist kürt partileridir.