1. gün itibariyle standart ve wild modları gelmiş, büyük değişiklik almış oyundur.

  yeni oyun modları hakkında aklınıza takılmış olabilecek tüm soruları cevaplıyor ve üstüne bir de 50 tane pack açıyorum. sabahın köründe çekmek için baya uğraştım emek verdim. izlerseniz çok mutlu olurum.

  https://www.youtube.com/watch?v=QLILBHxN9bo&feature=share
 2. Yeni gelen adventure'ı beklediğimden daha da eğlenceli olmuş kart oyunu. Her hafta bir kanat açılacak, ilk hero'ya karşı ücretsiz medivh ile oynayabiliyorsunuz. gerçekten diyaloglar enfes, board çok eğlenceli, kartlar nitekim öyle. Sevenleri bakmalı derim!

  https://www.youtube.com/watch?v=Qa5BELGD32w
 3. blizzard tarafından geliştirilmiş ücretsiz gibi görünen tahsil kart oyunudur(*:collectible card game)(*:ccg). ücretsiz olmasından anlamanız gereken şudur: oyunu indirip oynamak ücretsizdir. ama para vermeden çok da bir şey yapamazsınız kısa vadede. yapabilseniz dahi uzun süreler oynamanız gerekir (veya çok yetenekli olmanız lazım).

  oyunda amacınız warcraft evreninden seçilmiş karakterler ve büyülerle 30 kartlık desteler hazırlayıp düellolar yapmak. 9 tane sınıf var (warrior, mage, warlock... gibi). bu sınıfların her biri kendine has kartlara(*:class cards) ve yine kendilerine has bir adet özel güce sahip(*:hero spell). bunun yanında her sınıfın ortak kullanabildiği kartlar da mevcut.

  mobile uyumlu sürümleri de olduğundan her yerde her şekilde oynanabiliyor. gün içinde oynamak için çerez oyun arayanların imdadına yetişen cinstendir. bir diğeri için (bkz: heroes of the storm)
 4. bahsi geçtiği üzere belli bir rankı geçememe sıkıntısından bende müzdarip idim. geniş kart listesine sahip olmanın yanı sıra, güncel deck trendlerini iyi takip etmeniz gerekiyor rank atlamak için. mesela bir sıralar çok hype olan grim patron combolarını artık görmek mümkün değil, ve kendi decklerinizi güncel tutmadığınız sürece rank atlamanız bir yerden sonra çok zorlaşıyor. yeni kartlar çıkartıldıkça daha ilginç kombolar, daha farklı sinerjiler ortaya çıkıyor. deck yaparkende kendi deckinizin karşınıza gelebilicek olası (şu an trend olan deckler) deckler karşısında nasıl ilerleyebileceğini düşünerek oluşturun.
 5. yeni başlayanlar için giderek zorlayıcı olan bir oyun çünkü sürekli yeni kartlar ve maceralar çıkıyor haliyle bunlara sıfırdan başlayan birinin yetişmesi para yatırmadan çok zor.
  para vermeden pack açabilmek için ya 100 gold verip pack alacaksınız ya da 150 golda arena oynayacak. bir de her tavern brawlda ilk win bedava 1 classic pack verir bunu da kaçırmayın.
  altını verimli kullanmak çok önemli o yüzden benim tavsiyem pack almak yerine arena oynamak. zaten 2 3 win alsan bile verdiğin golda değer reward alıyorsun. 700 altın biriktikçe de oyundaki maceraları yapmak en mantıklısı çünkü 700 golda alınabilecek en iyi kartlar maceralardan gelenler. standardın gelmesiyle naxx kalkacagı için diğerlerinden başlayın.

  bu arada ucuz deckler ile de yüksek ranklara çıkmak mümkün. 2 ay önce sadece face hunter (mad scientist bile yok ) ve zoo warlock ile legend oldum. ama bence arena biraz tecrübe kazandıkça daha zevkli ve adil bir ortam.
 6. şans faktörü benim gibi bir strateji aşığı için gereğinden fazla yüksek olduğu için bir süre oynayıp bıraktım. ücretsiz gibi gözüküp, ya para ver ya köle ol mantığıyla çalışması da ayrıca soğutmuştur.
 7. sözlükte satranç gibi karşılaşmalarının yapılacağı günü merakla beklediğim oyun.
  hiciv
 8. o kadar komplike oyunlara karşın böyle bir platform oyunun bu kadar keyfli olması yıllardır beni şaşırtıyor. ayrıca git gide de oyunun gelişmesi, herkese tavsiye etme sebebimdir. yeni adventure' a bakmadım ama en kısa zamanda bakmak lazım.
 9. kazanma hırsı olanlara artık oynamalarını önermediğim oyun. 3 senedir oyunu oynayan birine yetişmeniz için çok aşırı miktarda para harcamanız gerekmektedir.

  ben kaybetsemde zevk alıyorum diyenlere öneririm.