hekimoğlu - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.75)
hekimoğlu
hekimoğlu, kargaseven pictures imzalı, ilk bölümü 17 aralık 2019 tarihinde yayınlanan, yönetmeliğini hülya gezer'in yaptığı, senaryosunu banu kiremitçi bozkurt'un yazdığı medikal drama ve komedi türündeki türk televizyon dizisi.amerikan yapımı "house m.d." dizisinden uyarlanmıştır. (wikipedia)


 1. fena değil izliyoruz bakalım. sadece bölüm başına 2.5 saate varan sürelere şok olmaktayım. bütün akşamı veriyorsun bir bölüm bitmiş oluyor sadece. ilginç bir durum gerçekten.
  abi
 2. tanıtımında da not düşülmüş olduğu gibi house dizinden uyarlanmış dizidir. diziden uyarlanmış dizi yani.
  normalde bir kitaptan bir olaydan ya da bir yaşanmışlığın hikayesinden uyarlanır. öyle bildik, böyle gördük :)

  aslında çok eleştirel bakmak istemiyorum bu konuya. yabancı sektör de benzer şeylerin peşinde. 28 gün sonra diye bi zombisel film sonrası yaşayan ölülerle ilgili patlama yaşandı. the walking dead isimli dizinin suyu çıktı ama devam ediyor. sonrasında, netflix dediğimiz ve şimdilerde üçüncü sınıf dizikerle ve filmlerle dolu izleme platformunda onlarca yaşayan ölü versiyonları türedi. hepsi üçüncü sınıf. ama onları üçüncü sınıf yapan şey, walking dead dizisinin genel geçer dünyasını konu almış olmaları değil. çünkü onlar başka bir konu ve kahramanlarla aynı dünyayı anlatıyorlar. onlar bundan bağımsız bir şekilde üçüncü sınıf kategorisindeler. bizim hekimoğlu ise house yapımındaki aykırı doktorun beylik laflarından yola çıkıyor. hekimoğlu baş aktörü, kendini ıspatlamış bir aktör o ayrı ama be kardeşim şu ülkenin kaliteli insanlarını çektiğiniz basit kuyuyu bir görün artık. kalitesizlik, tepelere çıkıp tepedekinin paçasından tutup aşağı çekme gücüne sahip. biri bize yol göstersin artık
 3. yani buna uyarlanma denmez direk çalmak denir artık.
  adamın bastonundan motorsikletine, perdesinden yazı tahtasına, kadar çalınmış. arkadaşının masası bile orijinal dizideki masanın aynısı.
  herhangi hırsız bizim eve girse bu kadar eşya çalamaz.

  bunu izlemekle vakit kaybedeceğinize gidin house m.d.'yi izleyin.