1. benim bu. ancak kadın erkek eşittir diyip yaptığım bu eylem öyle tek taraflı değildir. mesela eski sevgililerim bana sürekli kunduz hadi şunu yap da yiyelim tarzında yemek istekleriyle de gelirdi.

  sonuçta eşitlikse eşitlik, feminizmse feminizm.
 2. duruma göre benim, duruma göre de değilim.

  mesela bir yere davet ettim hatunu. ben öderim mantıklı olan o.

  mesela kadın çalışmıyordur, maddi durumu iyi değildir yine ben öderim.

  bunun haricindeki durumlarda genelde takıntım yoktur, bir ben öderim bir o öder falan. böyle şeylerin dile getirilmesi de çok itici.yani hoşlandığın biriyle böyle para meselesi yapmak, bilemiyorum altan...
 3. aldığı gülü sevgilisine ödeten olarak ikiye katladığım durum.
 4. hoşlandığım bir kıza uzun süre yaptım bunu. azıcık feminist biriydi o da kendine bişi ısmarlatmazdı. ben de bir kere ısmarladım sonra sana borcum oldu dedi. bir daha yemek yedik sonra o ödedi ben borcum oldu dedim bir daha görüşmeyene dek bunu gelenek haline getirdik. görüşebildiğimiz sürece beleşçi olup olmamak önemli değildi. bu borç olayı da güzel bir bahaneydi.

  tanım: hesap ödettiren kız kadar normaldir. sık yapıyorsa onun kadar beleşçi, yancıdır. bir farkı yoktur.
 5. doğrusunu yapıyordur. zaten olması gerekendir. herkes kendi hesabını ödemelidir kaldı ki bir etkinliğe davet eden kişi tarafından hesabın karşılanması çok daha nazik ve uygun olanıdır. türkiye'de garip bir şekilde erkekler hesap ödemeyi bir nevi "erkeklik, adamlık" göstergesi olarak algılıyorlar ki çok enteresan. sonra da vay efendim kadınlar ellerini ceplerine atmıyor, kezban vs. ee sen alıştır sonra da niye böyle diye söylen. ha mesela benim de özellikle dikkat ettiğim zamanlar vardır mesela ilk buluşma gibi -ki ona rağmen ödemek istediğimi belirtirim- o tür durumlarda bir zahmet kibar olun.

  ama yapmayın arkadaşlar, hesap ödetmeniz kaba olduğunuz anlamına gelmez, napıcaksınız bunun için kadın ödemeyi teklif ettiğinde kabul ediceksiniz. ne sürekli hesap ödeyin mağdur olun ne de ödemezlik yapıp cimri görünün. arasını bulmak zor değil.
 6. boş başlık açmayın ya . artık hesap ödemek veya ödetmekten bile medeniyet falan çıkartıyorsunuz.