1. hint felsefesi 4 altın kuraldan oluşuyor.
    ilk kural : "karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler."
    ikinci kural : "yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. hiçbir şey, hem de hiçbir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay mükemmeldir."
    üçüncü kural : "içinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır."
    dördüncü kural: "bitmiş olan bir şey bitmiştir. bu kadar basittir.""hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir."

    bu kuralları benimsedikten sonra daha olumlu şeyler düşünmeye ve kendimi daha az üzmeye başladığımı fark ettim. güzel düşünün güzel olsun.