homofobi - youreads  1. tanım olarak eşcinsellere ve esşcinselliğe karşı duyulan nefret,öfke, ayrımcılıktır.

    şuanda eşcinselliği bir kan grubu kadar normal bulsam da geçmişim için aynı şeyi söyleyemiyor olmam beni üzüyor. yıllarca toplumdan çoğumuz eşcinselliği kaka olarak gördük. ayıp bulduk anormal bulduk. yani en azından ben öyleydim. erkek dediğin sert olmalıydı. ilk okuldan lise 2'ye kadar benim için utanç verici bu dönemi yaşadım. aynı zamanda seksist bir yapım da vardı. ilkokulda kızlara aşırı mesafeliydim kızlarla takılan kız olur diye sınıfın erkekleri olarak düşmandık tamamen. hafif yumuşak efemine bir yapıya sahip birine sen erkekler tuvaletine girme demeler, 8. sınıfta ve lisenin başlarında beden dersinde hoşa boş bıraktığı zaman bizle futbol oynamak yerine gidip voleybol oynayan erkeklerle dalga geçmeler vs. vs.

    yaşadığım kırılım ise çok yakın bir kız arkadaşımın eşcinsel olduğunu öğrenmemle başladı. sanırım 15 ya da 16 yaşındayım arkadaşımla oturuyoruz. birinin ondan hoşlandığını ve bu kişininde bir kadın olduğunu söyleyince tam anlamıyla şok olmuştum. olabilir diyip tüm gün susmuştum. zaman içersinde kabullendim bu arkadaşım sayesinde yeni eşcinsel insanlarla tanıştım. ardındann okudum araştırdım,ezildiklerini ve en önemlisi ise benim yıllarca ezdiğimi farkettim utandım. böyle böyle bu fobiyi geride bıraktım.

    biraz itiraf gibi biraz geç kalmış bir özür gibi olacak ama geçmişte sürekli dalga geçtiğim, ayrımcılık yaptığım, kalbinizi kırdığım için çok utanıyorum, özür diliyorum.