houdini and doyle - youreads

    • izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
houdini and doyle
macar asıllı abd'li illüzyonist harry houdini ve sherlock holmes'un yazarı arthur conan doyle'yi bir araya getiren dizi de bu iki efsanevi ismin dostluğu ve özel hayatları ele alıyor. küçük yaşta trapezciliğe başlayan houdini sonrasında bağlı olarak girdiği kilitli sandıktan çıkma numarası ile dünya çapında ünlenmiştir.
gerçek hayatta da iyi dost olan houdini ve doyle özel hayatlarında zaman zaman birlikte dedektiflik yapmış ve bazı cinayetleri aydınlığa kavuşturmuşlardır.
dizide michael weston "harry houdini" karakterine can verirken stephen mangan "arthur conan doyle" olarak karşımıza çıkıyor.
  1. polisiye severlerin hosuna gidebilecek bir yapim. ilk sezon, 10 bolum olarak baslamis ve 2. sezonun izni alinamadan son bulmustur dizi. benim gibi harry houdini hayraniysaniz ve sherlock holmes meraklisiysaniz kacirmamaniz gereken bir yapim. houdini daha once 2 parcalik bir mini dizide ekranlara tasinmisti history channel tarafindan ve andrien brody cok guzel bir performans sergilemisti.

    houdini'yi tekrar ekranlarda gormek ve sir arthur conan doyle ile olan arkadasliginin islenmesi guzel olmus. history channel'in yapiminda doyle'u kisa bir sure gorduk ama karsilasmalari cok hos degildi. ikisinin arkadasligi mektup arkadasliginin otesinde tahminimce ve gercek hayatta ne kadar beraber vakit gecirdikleri muamma.