• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.42)
house m.d
"house m.d., medikal drama tarzında 16 kasım 2004 ve 21 mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan amerikan televizyon dizisi."
 1. bir hevesle bütün bölümlerdeki tanıları yazmaya başladım. fakat her şeyde olduğu gibi bu bilgi de internette mevcutmuş. burdan tüm bölümlerdeki tanılara ulaşabilirsiniz. çok ilgi çekici olan bölümleri ayrıca editlerim.

  edit:
  -3.sezon 20. bölüm: house'culuk oynamanın ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz. hocalarımız her zaman der, egolarımız, hırslarımız, kendimize olan güvenimiz hiçbiri hastanın yaşamasından (veya komplikasyon yaşamamasından) daha önemli değil. superhero olmaya gerek yok doğru (safe) tarafta kalalım yeterli. çünkü hasta öldükten sonra başka hiçbir şey önemli değil.
 2. %80 otoimmün sistem rahatsızlığı, %10 egzotik bir virüs, %2 wilson hastalığı, %1 addison hastalığıdır. sezon sonlarına doğru ben bile bölümün başından doğru teşhisi koyuyordum.

  ha seviyor muyuz? bayılıyoruz kendisine orası ayrı.
 3. büyük bir keyifle seyrettiğim, hala ara sıra geri dönüp izlediğim, tıbbın sherlock holmes'ünü anlatan dizi. özellikle hugh laurie'nin kaliteli oyunculuğu, house karakterinin zekası kadar mutsuzluğunu da yansıtmaktaki başarısı ve karakterin gerek söyledikleri gerekse başına gelenlere gösterdiği tepkiler, insanı çoğunlukla düşünmeye ve bazen ahlaki sorgulamalara, bazense gülmeye itiyor.

  dizinin ilk sezonları oldukça akıcı, arada bir süre çekirdek kadronun değişmesiyle adaptasyon sorunu çekmek mümkün fakat geneli itibariyle izlenmeye kesinlikle değer.