• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
how i met your mother
27 yaşındaki manhattanlı mimar ted, arkadaş grubuyla kendine küçük bir dünya yaratmış bir genç. grupları dört kişiden oluşuyor: en iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi marshall (jason segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi lily (buffy the vampire slayer’ın willow’u alyson hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş barney stinson (neil patrick harris). onun kalıcı ilişki kurmak gibi kaygıları yok. tersine, renkten renge koşuyor. bizim onunla tanıştığımız sıralarda lübnanlı kızları beğeniyor, bir önceki favorisi yarı asyalı kızlarmış. günler böylece akıp giderken, marshall, anaokulu öğretmeni lily ile evlenmeye karar verdiğini açıklayınca ted (josh radnor) paniğe kapılıyor. romantik ted’in bekâr kalmaya hiç niyeti yok ve eğer gerçek aşkı bulmaya niyeti varsa, onun da harekete geçmesi gerek. derken robin scherbatsky (cobie smulders) ile tanışıyor ve ilk bakışta aşık olduğunu düşünüyor. acaba sahiden öyle mi?


 1. 2005'te başlamış 2014'te final yapan 9 sezonluk bir sit-com. çoğu izleyen finalini beğenmemiş olsa da beni tatmin etti açıkçası. özellikle bazı bölümleri efsanedir, defalarca izletir. favori karakterim de marshall eriksen.
 2. her iki diziyide izlemiş biri olarak (bkz: friends) 'in daha iyi olduğunu söyleyebilirim.how i met your mother'ın avantajı ise dönem olarak günümüze daha yakın olduğundan bize daha gerçekçi gelmesi.özellikle ilk sezonları ayrı bir güzeldir himmy'nin.son sezonu ise daha önceki 8 sezonun hatırına izletmiştir koskaca sezonda iyi bölümler on tane bile değildir.tadında bıraksalardı daha bir legen-wait for it-dary olurlardı gibi geliyor.
 3. ilk 4 sezonu kahkahalar attırabilen diğer sezonları ise ilk 4 sezonun kredisini tüketen dizi.
 4. harika göndermeleri muhteşem flaşbekleriylen lokum tadında bişiy,izleyin abi
  kuz
 5. genel olarak son sezonuyla ve final bölümüyle sadık izleyicisine büyük kazık atmış dizidir. lost tan bile büyük fiyaskoydu.

  ayrıca kafamda deli sorular: o ananas nerden gelmişti?
 6. bol güldürmeceli yer yer imrendiren arkadaşlıklar barındıran komedi dizisi. nereden baksanız son 4-5 sezonu meraktan izleyen büyük bir kitle var ve finali daha büyük olaylarla olur diye umuyor insan. bu nedenle final bölümü 9 yılın beklentisini karşılamamıştır. ha ben sevindim sonunda o ayrı tabii.

  friends'le benzerlikleri bazı yerde çok sıkıyor ama biraz daha yakın tarihte olması, günümüz imkanlarının da konuya dahil olması daha samimi yapıyor diziyi.

  sonuç olarak benzer yaştakilerin bir dönem gençliğinden çalmış olan dizi.
 7. tam 9 sezon sürmüş arkadaşlık,karşı cins,aile,iş hayatı gibi konuları işlemiş gençlik dizisi.

  not: final bölümü fena değildi bence de.
 8. değil son bölüm, bana kalırsa komple son sezonu kabak tadı veren efsane dizi
 9. gün itibariyle 1.sezon 1. bölümden tekrar başladığım dizidir. sanki o masada benim de yerim varmış, sanki benim arkadaşlarımmış... öyle özlemişim.