how i met your mother - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
how i met your mother
27 yaşındaki manhattanlı mimar ted, arkadaş grubuyla kendine küçük bir dünya yaratmış bir genç. grupları dört kişiden oluşuyor: en iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi marshall (jason segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi lily (buffy the vampire slayer’ın willow’u alyson hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş barney stinson (neil patrick harris). onun kalıcı ilişki kurmak gibi kaygıları yok. tersine, renkten renge koşuyor. bizim onunla tanıştığımız sıralarda lübnanlı kızları beğeniyor, bir önceki favorisi yarı asyalı kızlarmış. günler böylece akıp giderken, marshall, anaokulu öğretmeni lily ile evlenmeye karar verdiğini açıklayınca ted (josh radnor) paniğe kapılıyor. romantik ted’in bekâr kalmaya hiç niyeti yok ve eğer gerçek aşkı bulmaya niyeti varsa, onun da harekete geçmesi gerek. derken robin scherbatsky (cobie smulders) ile tanışıyor ve ilk bakışta aşık olduğunu düşünüyor. acaba sahiden öyle mi?


 1. hatırlayıp tekrar gülmek isteyenlere gelsin
  Kendi kulvarında güzel dizidir, 9 sezon boyunca güldürmüş ve ardında pek çok anı bırakmıştır. Bu beşlinin hayatını izlerken bizi kendi hayatımızdaki dertlerden uzaklaştırarak zannımca bir komedi dizisinin amacına ulaşmıştır. Friends niteliğinde (yeri geldi belirtmek lazım yıllardır süren tartışmadır bu: bence friendsin seviyesine ulaşmamıştır) yok mu güzel vakit geçirtecek bi' dizi diyenlere ilaç gibi gelecek yapımdır.
  !---- spoiler ----!

  her ne kadar dizi boyunca ted ile annenin 'efsanevi' aşkına bel bağlamışken bütün dizinin temelinde robin'in yattığını gösteren bir final yapmış, hayalleri kırmış olsa da kalbimizdesiniz.

  !---- spoiler ----!
  İçinizi ısıtacak bir Lilly & Marshall ilişkisi için bile tekrar izlenir.